Kamu Personel Alımlarına Sınırlama Geliyor..!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TESK Genel Kurulu sırasında yapmış olduğu açıklama ile ekonomi konusunda serbest piyasa koşulları içerisinde hareket edileceğini belirtirken, konuşmasının devamında günümüzde yaşanan döviz hareketliliğiyle ilgili olarak da önümüzdeki günler içerisinde yeni gelişmelerin yaşanacağını belirtti.

Kamu Personel Alımlarına Sınırlama Geliyor..!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TESK Genel Kurulu Toplantısında yapmış olduğu açıklama ile birlikte bir çok ekonomik sorununa değinerek yapılabilcek gelişmelerden bahsetti. Devlet içerisinde yapılan israf dönemlerinin biteceğini, lüzusuz harcama yapılmayacağını belirtikken, kamu kurumları içerisinde de yapılan harcamaların hesaplı ve kitaplı bir şekilde yapılacağını ifade etti.

KAMU ARAÇLARINA SINIRLAMA GELEBİLİR

Birbirinden farklı kamu kurumlarında bulunan araçların hem sayısal olarak hem de araçların niteliği olarak bir sınırlama gelmesi gerektiğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurumlarının binalarında kiracı olan yerler hakkında da yavaş yavaş bakanlıklardan boşalan devlet dairelerine taşınacağının altını çizdi.

PERSONEL ALIMLARINADA DİKKAT EDİLECEK

Kamu kurumları bünyesinde A'dan Z'ye bir çok konuda sınırlama ve ekonomik giderlerin kontrol etme amacıyla bir çok girişim yapılacağını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, bugünden itibaren kamu kuruluşlarına alınacak personellerinin de alımlarına dikkat edileceğini belirtti. Her kurum içerisinde personellerin emekli olup ayrıldığı kişi sayısı kadar personel alımı yapılacağını açıklyan Erdoğan, daha fazlasını alamayacaklarını tutumlu olmaları gerektiğini ifade etti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli işsiz
Üniversiteli işsiz - 2 yıl Önce

Kamuya personel aldığınız mı var Allah aşkına... Ya bölüm tutmuyo ya yaş ya başka bir kriter. aldığınız zaten 50-100 kişi senede.. polisliği astsubaylığı saymazsak. eğer ekonomi kaynaklı bir tasarruf yapılacaksa önce makam arabalarını bırakıp lüks yaşamdan istafede etmeleri gerekiyor hükümet yetkililerinin. Tasarrufu yıllardır halk yapıyo zaten. bundan sonra da halk yapacak gibi görünüyor. oku masraf yap yine işsiz gez. okumayan adam la aynı işi yap. bir de okumayan adam sen okurken calıştığı icin maddi anlamda senden iyi olsun adalete bak...

şahap
şahap - 2 yıl Önce

vay babam vay sanki alım çoktu sanki ülkede işsizlik yoktu sanki israfı halk yaptı kes türkiye halkına kes

Ay ey
Ay ey - 2 yıl Önce

Eeee be demişler köprüyü geçene kadar.... ne oldu seçimden önce 100.000 kamu personeli alınacaktı. Biliyordum böyle olacağını valla. Kesin sonrasında alım yapamayacağız diyecekler diye.

F.A
F.A - 2 yıl Önce

Tabi canım yoksa nasıl para kazanacak Meclis değil mi? Milletin cebinden 500.000 tl aylık fatura ödeyene sıkıntı yok ne de olsa. Ah be garbanlık yok..

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız - 2 yıl Önce

Bize sıra geldi ya almayın tabiii !!

abdullah
abdullah - 2 yıl Önce

iibf mezunu yüz binlerin hali ne olacak.....yorumsuz....Halimizi Allah bilsin yeter.....

nazi38
nazi38 @abdullah - 2 yıl Önce

kardeş daha iibf diyorsun önü kapandı gitmeyin artık