Kadro'ya Alınamayan Taşeron İşçileri Devletten Haber Bekliyor

Devlet tarafından hazırlanan proje kapsamında geçtiğimiz haftalarda alımı yapılan kadroya alınmama durumu oluşan taşeron işçileri için yeniden yapılan düzenleme kapsamında kadroya giremeyen 80 bin işçi kadroya girmek için yeni bir yapılandırma bekliyor. Detaylar haberimizde...

Kadro'ya Alınamayan Taşeron İşçileri Devletten Haber Bekliyor

Geçtiğimiz aylarda taşeron işçilieri girmiş oldukları mülakatlar doğrultusunda kamu kurumlarının kabul ettiği şartlarda kamu kurumlarında kadrolu bir şekilde çalışabilmektedir. Kadrolu olarak çalışan taşeron işçilerin yanı sıra yüzbinlerce bu alımlarda kadroya alınmayarak açıkta kalan işçiler bulunmaktadır. Taşeron işçi alımlarının tamamlandıktan sonra yapılan açıklamalar ile kadro dışında kalan taşeron işçiler hakkıknda yeni yapılandırmanın olabileceği ve bu işçilerinde kadrolara dahil edilebileceği konuşulmuştu. 

BAKANDAN TAŞERON İŞÇİLERE YÖNELİK AÇIKLAMA

Türk İş Sendikası Bakanı Ergün Atalay, yapmış olduğu genel toplantı sonrası basın mensuplarına konuşarak, kağıt üzerinde yaşanılan krizileri çözmeye çalıştıklarını belirtilerek şuana kadar birçok farklı alanda en son yapmış olduğumuz alımlar dahilinde 800 bin taşeron işçisi çalıştığını ifade ederek geçen yapılan alımdan sonra açıklanmış olan yeni değerlendirme içinde yapılan çalışmaların sürdüğünü ve önümüzdeki aylarda yapılacak Belediye seçimlerinden önce 80 bin taşeron işçisinin kadrolu olarak çalışacağını belirterek önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılacağını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HBYS
HBYS - 2 yıl Önce

HASTANEDE ÇALIŞAN HBYS PERSONELLERİ DE KADRO HALEN BEKLEMEKTE .

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşeron olarak çalışan silahlı özel güvenlik görevlileri halen kadro beklemekte.ihaleler sıkıntılı,iş garantisi yok.lütfen duyun sesimizi.

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşeron çalışanlar kadro istiyor.bu kuruma bir türlü kadro verilmiyor.iş garantisi yok.ihaleler sıkıntılı,kimse bu kurumdan söz etmiyor.

OSMAN KARAKAYA
OSMAN KARAKAYA - 2 yıl Önce

ŞEHİR HASTANELERİ ÇALIŞANLARI DA MAĞDUR SAYIN BAKANLAR. BİZİDE GÖRÜN LÜTFEN.. YAZIKTIR GÜNAHTIR ONCA UMUT VERİLDİ TAŞERON SİSTEMİ HERYERDEN KALDIRILICAK DİYE..NEDEN EMEKÇİLERİ HİÇE SAYIYORSUNUZ. EMEKÇİNİN EMEĞİNİN HİÇ SAYILDIĞI BİR TOPLUMDA KALKINMA VE ADALET MÜMKÜN DEĞİLDİR NET...

Gönüllü
Gönüllü - 2 yıl Önce

Ordu evleri kadro bekliyor ellere varda bize yokmu

Tasaron
Tasaron - 2 yıl Önce

Karayolari tasaron işçileri kadroya geçemedi biz kadro istiyoruz

ferhat ozbiyik
ferhat ozbiyik - 2 yıl Önce

karayollari iscileri 4 aralik magdurlari olarak ayrim yapildi issiz kaldik duyun sesimizi artik

Kaya
Kaya - 2 yıl Önce

Suski top kişi 600 kadro alamadı urfa buyuk sehir kadro bekliyoruz saygılar