Jandarma Uzman Erbaş Alımı Olacak İddiası

Jandarma Genel Komutanlığı yeni dönem uzman erbaş alımı hakkında flaş iddia geldi. Peki uzman erbaş alımı yapılacak mı? Uzman erbaş alımı şartları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Olacak İddiası

Sosyal medya üzerinden dolaşan iddialara göre Jandarma'nın 13 Temmuz tarihinde uzman erbaş alımı ilanı yayımlayacağı açıklandı. 2018 yılı uzman erbaş alımlarının 13 Temmuz ile 30 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı sosyal medya üzerinde dolaşan iddialar arasında bulunuyor. Geçen yıl alımlar Temmuz ve Ağustos ayları arasında yapılmıştı. Peki sosyal medya üzerinden yayılan bu bilgiler doğru mu? Uzman erbaş alımı şartları neler?

İŞTE DETAYLAR

Sosyal medya üzerinde dolaşan iddialara göre uzman erbaş alımları 13 Temmuz tarihinde başlayacak ve alımlar 13 Temmuz ile 30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sosyal medya üzerinde dolaşan iddialarla ilgili resmi bir açıklama yayımlanmadı. Jandarma Genel Komutanlığı 25 bin uzman erbaş alımını 2018 yılında gerçekleştirilecek ve 13 Temmuz 30 Temmuz arasında iddiaların doğruluğu da belli olmuş olacak. Geçen yıl yapılan uzman erbaş alımları Temmuz Ağustos tarihleri arasında olmuştu. Uzman erbaş alımlarının şartları ise şu şekilde: Olağanüstü Hal kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile jandarma uzman alımlarında askerlik şartı kaldırıldı ve yaş şartı 27'ye yükseltildi. Yeni yapılacak olan alımlarda en az lise mezunu adaylar arasından bu şekilde yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 08:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim tavsancioglu
İbrahim tavsancioglu - 4 yıl Önce

Nasıl başvuru yapabilirim

Emrah
Emrah - 4 yıl Önce

Hayır yaş 28 olsa ne olur 1990 doğum olsaydı da herkez gelseydi

Tunahancan
Tunahancan - 4 yıl Önce

Uzaman olmak istiyorum ilk once ne yapmaliyim

3838bkayseri
3838bkayseri - 4 yıl Önce

Peki bise soracam yardimci olurmusunuz ortaokul alimi yapmayacak mi yani uzman onbasiliga felan..

İsmail
İsmail - 4 yıl Önce

Yav niye herzaman lise diyorsunuz da orta okul demiyor sunuz bu bir haksızlık olur

ilyas
ilyas - 4 yıl Önce

jandarma olamabilmek için en az kaç yaşında olmamız gerekmektedir?

MEHMET
MEHMET - 4 yıl Önce

MESLEK BRANSINA AİT UZMANLIKMIS

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

bı daha en yakın ne zmn basvuru olck