Jandarma Genel Komutanlığı Yeni Askeri Kıyafetleri Belli Oldu! Tanıtım Yapıldı

Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanması ile yeni askeri kıyafetleri tanıtım ile belli oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı Yeni Askeri Kıyafetleri Belli Oldu! Tanıtım Yapıldı
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde ki sınıflara göre askeri personeller bilindiği üzere genel olarak bir veya iki tip kıyafet giyinmekteydi. Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanması ile kurum da çalışmakta olan askeri personellerin kıyafetlerinin değiştirileceği belirtilmişti.

Uzun süren çalışmalar sonucunda sonunda Jandarma Genel Komutanlığının tüm sınıflar için askeri personel kıyafetleri belli oldu. Yapılan tanıtımlar ile Jandarma Genel Komutanlığı silah, mühimmatları ve sınıflara göre askeri personel kıyafetleri duyuruldu.

JANDARMA YENİ KIYAFETLERİ


Yukarıda belirtilmiş olan resimler bundan sonra Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde ki askeri personellerin giyeceği kıyafetlerdir. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde ki askeri personellerin kıyafet numaraları daha önce alınmıştı tüm dikim çalışmalarının yapılması ve kıyafetlerin tamamlanması ile kısa süre içerisinde Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde ki askeri personellerin kıyafetlerinin dağıtılması beklenmektedir.

JANDARMA ÖZEL HAREKAT (JÖH) KIYAFETLERİ

Bilindiği üzere Jandarma Genel Komutanlığının bir veya iki tip kıyafet giymesinden dolayı askeri personellerin hangi sınıfta istihdam ettiği bilinmemekteydi. Ancak yapılan tanıtım ile tüm sınıfların kıyafetleri değiştirildi. En az değiştirilen kıyafetin ise Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlıklarda görev yapmakta olan askeri personellerin kıyafetleri olarak görüldü. Buna göre JÖH kıyafetlerinin diğer sınıflarda ki kıyafetlerden tamamen farklı olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
gul
gul - 6 yıl Önce

Çok çirkin olmuş, jandarmaya çok daha iyi kıyafetler yapılmalıydı. Büyük hata

Ömer
Ömer - 5 yıl Önce

çok basit kıyafetler

Mert
Mert - 5 yıl Önce

bence pöh,ün maskesi gibi jöh,ünde maskesi olmalı yeşil askeri kamufulajlı

Ensar
Ensar - 5 yıl Önce

bence iyi değil ben askerim bu kıyafetler düşmanı güldürür korkutmaz

Aynur
Aynur - 5 yıl Önce

Yazıklar olsun bunu tasarlayıp meydana getirenlere şebege dönderdiler koskoca orduyu yazıklar olsun diyecek hiç birşey bulamıyorum dış görüntüyle değişmez ordu zihniyeti

mustafa canatan
mustafa canatan - 5 yıl Önce

mavi elbiseler çok kötü durmuş gördüm jandarmaya hiç yakışmamış belediye işcileri gibi çok daha şık duruşlu birşey olmalıydı çok üzüzldüm şu elbiseleri görünce yazık etmişler.

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Bu nedir kardeşim asker giyecek bu kamufulajları palyaço giymeyecek

HuseyHuseyin
HuseyHuseyin - 5 yıl Önce

Bu nedir kardeşim asker giyecek bu kamufulajları palyaço giymeyecek