Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik'te Başörtü Kullanmak Artık Serbest

21 Ocak 2017 tarihleri Resmi Gazete'de yayımlanan bildiri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik'te istihdam etmekte olan bayan personellere başörtüsü kullanma izni verildi.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik'te Başörtü Kullanmak Artık Serbest
Bilindiği gibi kamu kurumlarında istihdam etmekte olan memurlara başörtü izni verilmişti. Aynı uygulamanın polis bayanlar içinde uygulanabilir olması ile İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı bulunan Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlığı'nda da uygulanması beklenmekteydi. Söz konusu başörtü hakkında yapılan görüşmelerin sonucunda 21 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan bildiri ile kadınlara başörtü izni verildi. Bundan sonra kadın personeller berelerinin altına başörtü takabilecek.

Başörtü İzni Verildi

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik bünyesinde istihdam eden kadın personeller artık berelerinin altına başörtü takabilecek. Tabi başörtü kullanmak isteyen askeri personeller her türlü başörtüsünü kullanamamakta olup yanlızca üniforması ile uyumlu, dikkat çekmeyici renkte ve deseni bulunmaya örtü kullanabilecek.

21 Ocak 2017 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'de askeri personellere başörtü izninin verilmesi ile bundan sonra kadın personellerin görevlerde ve görev yerlerinde rahat bir şekilde başörtüsünü takarak çalışmasına devam edebilecek. Yine hamile olan kadın askeri personeller hamileliklerini kanıtlayarak görevlerine sivil kıyafet ile gelebilecek. Sivil kıyafet ile görev yerine gelen kadın askeri personel yine elbisesi ile uyumlu başörtüsü, şapka, örtü kullanabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AYSUN
AYSUN - 5 yıl Önce

Allah razı olsun devletimizden askerimizden polisimizden hepsinden