Jandarma Astsubay Alımı Ne Zaman Açıklanacak?

Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 550 astsubay alımı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı duyuruldu mu, sonuçların açıklanma tarihi nedir?

Jandarma Astsubay Alımı Ne Zaman Açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini icra etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı her sene tüm rütbeler için askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre askeri personel alımı ilanları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından hazırlanarak yayımlanmakta olup en son astsubaylık için ilan çıkıldı. Ön lisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabildiği jandarma astsubay alımı için 3 bin 550 kişilik kadro ayrıldı ve müracaatlar Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye göre yapıldı. Müracaatlar 21 Şubat tarihi itibari ile sona erdi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Mart Ayında Açıklanır Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı subay alımı başvuru sonuçları açıklandı ve sınav ücreti yatırılma tarihileri duyurulmuştu. Yani Jandarma da şuan bekleyen açıklanması gereken sonuç bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı Mart ayının birinci ya da ikinci haftasında 3 bin 550 jandarma astsubay alımı sonuçlarının açıklanması ön görülmektedir.

50 TL'lik Onay Ücreti Yatırılacak

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanmış olan ilan da adayların başvurulardan sonra 50 TL'lik onay ücretini yatırması gerektiği belirtilmişti. Snuçlar açıklandıktan sonra sıralamaya giren adaylar 50 TL'lik onay ücretini yatıracak. Sıralamalar Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanına göre yapılacak olup sıralamaya giren adaylar ön sağlık, fiziki yeterlilik testi ve mülakat aşamalarına katılacak. Tüm aşamalarda başarılı bir şekilde ayrılan adayların mülakat sonuçları açıklandıktan sonra ise yerleştirme işlemleri yapılacak. Adayların öncelikle sonuçların açıklanmasını ve onay ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 15:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE