Jandarma Astsubay Alımı KPSS Şartı Kaldırılsın Talebi

Jandarma Genel Komutanlığı bünyelerinde istihdam etmek üzere astsubay alımı yapıyor. Peki çok aday astsubay alımı KPSS puan şartı kaldırılsın talebinde bulunuyor.

Jandarma Astsubay Alımı KPSS Şartı Kaldırılsın Talebi

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesi aracılığı ile yayımlamış olduğu bildiri doğrultusunda astsubay alımı yapacağını açıkladı. Toplam 3 bin 500'e yakın astsubay alımı yapılacak olup resmi kılavuz başvuru tarihinin başlaması ile yani 25 Şubat 2019 saat: 00.00 itibari ile öğrenildi ve hem bölüm şartları hemde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranıp aranmayacağı öğrenildi. Buna göre KPSS'den en az 60 puan alan adaylar başvuru yapabilecek ancak adaylar bu şartın kaldırılmasını talep ediyor.

KPSS PUAN ŞARTI KALDIRILIR MI?

Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımı ilanında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aramaktadır. Öyle ki ön lisans mezunu ya da son sınıf öğrenici olanların 2018 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden 6 ile üzerinde puan almış olması ve lisans mezunu ile son sınıf öğrencilerinin ise 2018 yılı KPSS'den P3 puan türünden 60 ie üzerinde puan alması gerekmektedir. KPSS'den 60 alamayan adaylar başvuru yapamayacak olup pek çok aday KPSS puan şartı kaldırılsın taleplerini iletiyor. Her ne kadar KPSS puan şartının kaldırılacağı ihtimal olarak gözükmemektedir ancak adaylar gece saatlerinden itibaren imza sayfaları üzerinden KPSS paun şartının kaldırılması için imza toplamaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Hoca
Ali Hoca - 3 yıl Önce

Yaş 30 a kadar boy 1.65 e. Çekilsin admin

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Özel harakat polisligide kpss siz olsun lise mezunu olsun sayın bakanim