İzmir'de Sahte İçki Can Aldı

Sahte içkiden İzmir'de 3 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre Hastanelerin acil servislerine gelen hastaların şikayetleri üzerine yapılan kontrollerde sahte içkiden zehirlendikleri ortaya çıktı.

İzmir'de Sahte İçki Can Aldı

Sahte içkiden İzmir'de 3 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre Hastanelerin acil servislerine gelen hastaların şikayetleri üzerine yapılan kontrollerde sahte içkiden zehirlendikleri ortaya çıktı.


İzmir'de göz kararması, baş ağrısı gibi şikayetlerle hastanelere başvuran ve sahte rakıdan zehirlendikleri anlaşılan 10 kişiden 3'ü öldü, 7 kişi tedaviye alındı. Zehirlenenlerin sahte rakıları satın aldıkları marketi işleten çift gözaltına alındı, bir kişinin de arandığı belirtildi.


İzmir'de geçen pazartesi gecesi 49 yaşındaki Ali Ulutürk, 73 yaşındaki Alem Pena Çandar ve 59 yaşındaki Ömer Akgün Yüngeliş, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Göz kararması, baş ve mide ağrısı şikayetleri bulunan ve baygınlık geçiren bu kişilerden Ali Ulutürk ve Alem Pena Çandar aynı gece öldü. Ömer Akgün Yüngeliş ise bu gece yarısı yaşamını yitirdi. Dün de gün içerisinde 7 kişi daha sahte alkollü içki zehirlenmesi belirtileriyle aynı hastanelere başvurdu. Hem hayatını kaybedenlerin, hem de tedavisi sürenlerin sahte alkollü içki nedeniyle zehirlendiği ortaya çıktı.


'MARKET SAHİBİ ÇİFTE GÖZALTI'
Yaşanan ölüm olayları ve zehirlenmeler üzerine polis soruşturma başlattı. Zehirlenenlerin içtikleri sahte rakıyı Betonyol semtinde, Şükrü Saraçoğlu Caddesi numara 45/A'daki Bombay Market'ten satın aldıklarını belirlendi. 1.5 yıl önce açıldığı belirtilen marketin sahibi olan H.B. ve eşi H.B. bu sabah gözaltına alındı. Markette yapılan aramada yarım litrelik 8 pet şişe içerisinde toplam 4 litre sahte rakı ele geçirildi. Olayla ilgili olarak sahte içkileri üretip dağıttığı sanılan 1 kişinin de arandığı, soruşturmanın çok yönlü sürdüğü belirtildi.


'BEN AZ İÇTİM'
Sahte rakı satışı yapılan marketin yakınında kasaplık yapan ve hastanede tedavisi süren Fuat Göksu (51), "İki gün önce arkadaşımın getirdiği rakıyı işyerimin yanındaki boş dükkanda birlikte içtik. Ondan sonra ben dün akşam saatlerinde gözlerimde kararma, baş ağrısı ve mide ağrısı hissettim. Soğuk algınlığı düşüncesiyle hastaneye geldim. Alkolden zehirlendiğim söylendi. Ancak ben rakıyı az içtiğim için sağlık durumum daha iyi. Arkadaşım daha çok içti, onun durumu daha kritik" dedi.
'SAĞLIK DURUMU KRİTİK'
Zehirlenenlerden Özkan Yaman da İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Özkan Yaman'ın oğlu Doğukan Yaman, "Babam yalnız yaşıyordu. Komşuları evde baygın bulmuşlar. Hastaneye getirdiklerinde alkolden zehirlendiği ortaya çıkmış. Sağlık durumunun kritik olduğu söylendi" dedi.
BİR MARKETTE DAHA BULUNDU
Zehirlenme olayları sonrasında sahte alkollü içkiye yönelik olarak operasyonlar yoğunlaştı. İzmir'in İkiçeşmelik semtindeki bir markette daha sahte alkollü içki ele geçirildi. Burada satılan sahte alkollü içkinin zehirlenen 10 kişinin içtikleriyle bir  ilgisinin olup olmadığı araştırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:49

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE