İzmir'de Otobüsler Özel Fiyat Tarifler Üzerinden Çalışacak

İzmir Büyükşehir Belediyesinde otobüsler 29 Ekim'de bedava değil özel fiyat tarifesi üzerinden neredeyse bedava çalışacak.

İzmir'de Otobüsler Özel Fiyat Tarifler Üzerinden Çalışacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramından dolayı belediyelerden otobüsler, toplu taşıma araçları bedava olacak mı, bedava olmayacaksa fiyatı ne kadar olacak gibi resmi açıklamalar gelirken ilgili konu hakkında bir duyuru İzmir Büyükşehir Belediyesinden de geldi.

Otobüsler Ücretsiz Değil Ama...

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuruda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında otobüslerin ücretsiz olmayacağı sadece 1 kuruş olacağı belirtildi. Yani toplu taşıma araçlarına vatandaşların binmesi için bilet basması gerekiyor ancak biletlerden sadece 1 kuruş kesilecek olup diğer aktarmalar için her hangi bir ücret alınmayacaktır. Bilet 35 tarifesine göre vatandaşların kart kontör bakiyelerinden ise her basışta 1 kuruş kesilmesi İl Meclisi tarafından alınan karar ile kabul edildi.

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar ile belediyelere ait olan tüm ulaşım araçlarının 29 Ekim süresince geçerli olmak üzere bedava olduğu kamuoyuna duyurulmuştur.

YORUM EKLE