İŞKUR Tarafından Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Teşvikleri Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşlarına iş istihdamı sağlayan İŞKUR tarafından verilen teşvikler arasında kadın, genç ve mesleki yeterlilik teşvikleri de yer alıyor. Peki, bu teşviklerden nasıl yararlanabilirsiniz?

İŞKUR Tarafından Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Teşvikleri Nasıl Alınır?

İŞKUR vatandaşlara ve kurumlara iş başı eğitimi, engelli istihdam teşviki ve kadın, genç ve mesleki eğitim görecek kişilere de belli bir teşvik sunuyor. Bugün haberimizde İŞKUR tarafından sağlanan dört teşviğin hangi şartlarda kullanılabileceğine ve kimlere verileceğini yazacağız.

Kadın, genç ve mesleki yeterlilik teşviki: İşsiz vatandaşları kendi bünyesinde çalıştıranlara işsizlik fonundan karşılanması üzerine verilen teşviktir. Faydalanma şartı ise; 18 yaşından büyük kadınları istihdam eden işverenlere 24 - 54 ay. 18 ila 29 yaş arasındaki 12-54 ay. 29 yaş ve üzeri erkekleri istihdam eden şirketlere ise 6 ila 30 ay destek sağlanmaktadır.

İşbaşı Eğitim Programı tevşiki: 31.12.2018 tarihinde başlayacak olan bu eğitimlerde 18 ila 29 yaş arasındaki kişilerin programları tamamladıkları meslek' de program tamamlandıktan itibaren üç ay içerisinde başlar. Eğer, işveren imalat sanayi sektöründe ise 42 ay, diğer sektörlerde ise 36 ay boyunca İŞKUR tarafından işsizlik fonundan teşvik verilir.

Bir senden bir benden teşviki: 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük 1/1/2018 - 31/12/2018 tarihleri arasında iş' e girmiş olması, işe girilmeden üç ay içerisinde en az 10 gün sigortasının var olması ile alınabilen teşviktir. Bu teşvikten yararlanabilmek için işveren ile birinci dereceden kan ve kayın hısmı ve eşi olmaması gerekmektedri.

Engelli İstihdamı Teşviki: Özel sektör işverenlerin engelli çalıştırma zorunluluğu olmadan engelli çalıştırması halinde hazine tarafından karşılanan istihdam teşvikidir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 22:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE