İŞİD 6 Köye Daha Saldırdı

Son günler terör saldırılarını arttıran terör örgütü İŞİD'in Türkiye sınırına yakın olduğu öğrenilen 6 köye daha saldırarak ele geçirdiği öğrenildi. İşte detaylar.

İŞİD 6 Köye Daha Saldırdı
Son günler terör saldırılarını arttıran terör örgütü İŞİD'in Türkiye sınırına yakın olduğu öğrenilen 6 köye daha saldırarak ele geçirdiği öğrenildi. İşte detaylar.IŞİD, Halep’in kuzeyinde yer alan ve Türkiye sınırında olan bölgelerde, Türkiye ve ABD’nin desteklediği ÖSO’ya bağlı grupların elindeki köyleri ele geçirdi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne göre Mınbıc ve Cerablus kentinden getirdiği ağır silah ve militanlarla ÖSO’ya saldıran IŞİD ilerleyişini sürdürüyor.


Türkiye’nin obüs toplarıyla, ABD önderliğindeki koalisyon uçaklarının ise havadan destek verdiği ÖSO’ya karşı 3 koldan büyük bir saldırı başlatan IŞİD, dün geceden bu yana Havar, İgde, Kafr Şuş, KafrGran ve Baragida köylerini ÖSO’nun elinden aldı. Bölgede IŞİD ile ÖSO arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken koalisyon uçakları bölgede IŞİD mevzilerini yoğun bir şekilde bombalıyor. Çatışmalarda IŞİD, ÖSO’ya bağlı 8 kişiyi kaçırırken, Türkiye de sınırdan IŞİD mevzilerini obüslerle vuruyor.

KİLİS'E KAÇIYORLAR

IŞİD’in ilerlemesi üzerine sınırdaki köylüler Kilis’te bulunan Öncüpınar Sınır Kapısı’na doğru kaçarken, IŞİD’in Kilis’in karşısında Türkiye’nin kurduğu çadır kente yaklaştığı öğrenildi. IŞİD, geçtiğimiz günlerde stratejik konumda olan Çobanbey (Rai) kasabasını ÖSO’nun elinden almıştı. ABD ve Türkiye, Cerablus kenti başta olmak üzere Türkiye sınırındaki bölgelerin IŞİD’in elinden alınması için ÖSO’ya bağlı grupları destekleme kararı almıştı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE