İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Memuru Ataması Yapılacak Mı? Adaylar Atama İstiyor!

İŞKUR bünyesine 2018 yılında İş ve Meslek Danışmanı (İMD) memuru alınacak mı? Adaylar İMD memuru ataması istiyor.

İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Memuru Ataması Yapılacak Mı? Adaylar Atama İstiyor!

Ülkemizde işsizlere olanak sağlamak ve yol göstermek amacı ile çalışmalarına devam etmekte olan İŞKUR bünyesinde çok sayıda İş ve Meslek Danışmanı (İMD) personeli istihdam etmektedir. Geçtiğimiz 2017 yılında 3 bin kişilik İMD memuru alımı için görüşmelerin yapıldığı öğrenilmiş ancak konu hakkında bir duyuru yapılmamıştı.

Üniversite mezunu adaylar iş olanağı sayısının artması için İş ve Meslek Danışmanı (İMD) sınavlarına katılmakta ve yüklü ücretler ödedikten sonra sınavdan başarılı olduklarında İMD sertifikası elde etmektedir. Şu ana kadar onlarca İMD sınavı düzenlenmiş olup ülkemizde ortalama 10 - 15 bin civarı İMD sertifikasına sahip atama bekleyen adayın olduğu tahmin edilmektedir. İşin Olsa ekibimize gelen yoğun rağbetler üzerine bu özel haberi sizler için üretiyoruz.

İMD MEMURU ATAMA İSTİYOR!

İşin Olsa ekibimize aralıklarla İMD memurları mesajlar yazmakta ve sesleri olmamızı talep etmektedir. Bizler aralıklarla İMD memuru atamasının talep edildiğini kamuoyuna bildirmekteyiz. Buna göre ülkemizde 10 - 15 bin civarı İMD memuru bulunmakta olup adaylar atama müjdesi istiyor.

Aralıklarla halen İş ve Meslek Danışmanı (İMD) sertifikası için sınavlar düzenlenmekte ve başarılı adaylara sertifikalar verilmektedir ancak kamuda bir türlü İMD için kadro açılmadı. 2018 yılında binlerce kişilik İMD memuru alımı için adaylar müjde bekliyor. Bizlerde İşin Olsa ekibi olarak müjdenin kamuoyuna duyurulmasını temenni etmekteyiz. Konu hakkında açıklama gelirse siz değerli okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz Danışman
İşsiz Danışman - 3 yıl Önce

Sertifikaların geçerlilik süresi 5 yıl ve 2013 Nisanda sınavı kazanıp Haziran sertifika çıkışlıların geçerlilikleri dolmak üzere. Hem 5 yıldır atama yapılmadı hemde istihdam şirketlerinde danışman çalışma zorunluluğu sürekli ertelenerek iptal edildi. Sözde okullara bile danışman atamaları yapılacaktı. İşin özeti sertifikalar elimizde patladı harcadığımız paralar üniversitelere kaynak oldu. Olan yine bize oldu.Evlilik planlarım dahi bozuldu yaş 30'u geçti. Artık sınavsız kadroya alınan torpillilerden istesinler en az 3 çocuk. Bizim KPSS puanlarıda güme gitti.

imd magdur
imd magdur - 3 yıl Önce

15 bın İŞSİZ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI ATAMA BEKLIYOR.5 YIL OLDU.

Dny
Dny - 3 yıl Önce

Aliyolar iste kurum icinden biz bekleyelim daha....

imd magdur
imd magdur - 3 yıl Önce

15 BIN İŞSİZ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI 5 YILIDIR ATAMA BEKLIYOR.

Boşuna uğraşmayın...
Boşuna uğraşmayın... - 3 yıl Önce

Ben de zamanında sertifika aldım...ama kaç yıl oldu hala bi alım olmadı...şunu anlamıyorum alım yok herhangi bir net açıklama yok hala insanlar dünyanın parasını verip hemde günlerce çalışıp kitap alıp veya girenlerden alip sınava çalışıyorlar...paranızı yazık...yazık...yazık....yazık...bir derin pişmanlık...imd sertifikası....

Üniversiteli
Üniversiteli - 3 yıl Önce

imd olarak, işsizlere iş bulacak bir işsiz olarak kendimden nefret ediyorum artık