İş İstihdamı Yaratabilmek için Devletten 900 TL Destek..!

Devlet tarafından alınan kararlara göre iş istihdamı yaratabilmek için başlatılan projelere göre devlet tarafından iş arayanlara destek verilecek. Detaylar haberimizde..

İş İstihdamı Yaratabilmek için Devletten 900 TL Destek..!

Devlet tarafından uygulanna karar doğrultusunda; yardım alanlarının daha fazla genişlemesi amacıyla yapılan iş istihdamlarını bulma sürecinde sosyal yardım alan kişilerin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Türkiye üzerinde sosyal yardım alanlarının daha da genişlemesini isteyen Devlet yetkilileri; çalışabilecek durumda olan kişilerin bu alanlara yönelmesi için ekstra destek vermeyi amaçlamaktadır. Sosyal yardım alanında bu desteği gören kişi; iş görüşmesine gittiği zaman sağlık raporu, yol masrafı gibi nedenlerden cebinden ekstra giderler ile maruz kaldığı için devletin bu tür fuzuli masraflara karşılık iş arayan kişiye yardımı olacağı açıklandı. İşe yerleşme olduğu takitrde senelik bir defa alacağı ücretin yaklaşık 1/3 kadar ekstra nakit para yardımı almaktadır. 

Sosyal Yardımlar Hemen Kesilmiyor

2019 yılı itibarilye belirtilen 1/3 oranının 788 TL olduğu bilinmektedir. İlgili kişilerin işe yerleşmeleri halinde eğitim ve sağlık yardımlarının da belli bir süre devam ettiği iş üzerinde uzun soluklu istihdam sağlandıktan sonra yapılan sosyal yardımların devlet tarafından kesildiği bilinmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan aykul
Hasan aykul - 2 yıl Önce

Nasıl faydalanabilirsiniz bilirim iş arıyorum ama bulamadim