İlkokul Mezunu Adaylar Jandarma Özel Harekat (JÖH) Olabilir Mi?

Jandarma Genel Komutanlığında Jandarma Özel Harekat (JÖH) olmak isteyen ilkokul mezunu adaylar müracaat edebilir mi?

İlkokul Mezunu Adaylar Jandarma Özel Harekat (JÖH) Olabilir Mi?
Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı bildiri ile lojistik branşlı ve Jandarma Komando ile Jandarma Asayiş alımı yaptığını duyurmuştu. Başvurular sona erdi. Peki bundan sonra ki alımlar nasıl gerçekleşecek. Bu alımlarda ne şartlar arandı ve JÖH olmak isteyen adayların ilkokul mezunu olması yetecek mi?

En Az Lise Mezunu Şartı Devam Ediyor!

Çıkan ve yürürlüğe giren kanun ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş olmak isteyenlerin ilkokul mezunu olması yeterli düzeye indirilmişti. Bu kararın ardından Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 askeri personel alım ilanında ilkokul mezunu ibaresini getirdi ancak alımlar sadece meslek yani lojistik sınıflar için yapıldı.

2017/3 Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Emniyet Asayiş alımında ise halen lise mezunu şartının devam ettiği görüldü mü?

İlkokul Mezunları Başvurabilecek Mi?

Jandarma Genel Komutanlığı alım yaptığı Jandarma Komando ve Jandarma Asayiş alımlarında lise mezunu ibaresini değiştirmiş değil. Bu sene ki ilk askeri personel alımlarında lise mezunu şartı değiştirilmedi. Adaylar önümüzdeki alımlarda şartın en az ilkokul seviyesine çekilmesini istiyor. Ancak Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Emniyet Asayiş alımlarında en az lise mezunu şartı aranmaya devam edebilir. İlkokul mezunu adaylar ise lojistik branşlı sınıflar için başvuru yapabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

jöh ortaokula insin artık hepimiz bu vatan için uğraşıyoruz fiziki eğitimler zorlaşsın ama yeterki insin artık ya

Cihan
Cihan - 5 yıl Önce

Basvurular devam ediyormu nereye basvuru yapmam gerekiyo

seyitcan
seyitcan @Cihan - 5 yıl Önce

gardaş ben ankaradan öz
el harekat olcam ama yaşım 16 4 senem var ...

Ahmet demir
Ahmet demir - 4 yıl Önce

Orta okul mezunu olabiliyor mu jöh
Mesaja karşılık verirseniz sewinirim

Ensar
Ensar - 4 yıl Önce

Kardesım ben bu devletıde anlamıyorum adam dağa cıkıp savasacak adam ölmek için bile lise mezunu ıstıyor ısterse orta okula ındırmesın kendısı kaybeder mılletımıze ülkemize asker gerek ben 3 senedır jöh için hayal kuruyorum suandada askerım

Esra
Esra - 5 yıl Önce

Başvuru devam ediyormu nereye başvuru yapabiliriz daha ayrıntılı bilgilendirirseniz seviniriz.

ramazan
ramazan - 4 yıl Önce

ortaokul basvurabiliyomu

batuhan
batuhan - 4 yıl Önce

Okumadınız mi olamaz dio en az lise olcak Bende olmak istiyorum amaokulu biraktm lise 2 de napak beklicez Allah'tan ümidinizi kesmeyin

seyitcan
seyitcan - 5 yıl Önce

başvurular dem ediyormu gardaş