İçişleri Bakanlığından Açıklama! Polis ve Jandarma'da Yüzde 90 Azaldı!

İçişleri Bakanlığından polis memuru ve jandarma personeli ile ilgili şikayetlerin yüzde doksan oranında azaldığı açıklandı. 9 Aralık tarihli yazılı açıklama göre kötü muamele ve işkence iddialarına yönelik şikayetlerin yüzde 90 azaldığı açıklandı.

İçişleri Bakanlığından Açıklama! Polis ve Jandarma'da Yüzde 90 Azaldı!

İçişleri Bakanlığından polis ve jandarma personeline yönelik yazılı açıklama!

İçişleri Bakanlığından 9 Aralık tarihli bir yazılı açıklama yapıldı. Buna göre Polis Memurları ile Jandarma personelinin kötü muamele ile işkence konularında yapılan şikayetlerin iki yılda yüzde doksan oranında azaldığı belirtildi.

2018 YILINDA 28 BAŞVURU;

Bakanlığın yaptığı açıklamada 2016 yılında 302 şikayet olduğu 2017 yılında 165 şikayete düştüğü, 2018 yılında ise şikayet sayısı 28 olarak açıklandı. Şikayetlerin titizlikle incelendiği, 2018 yılında disiplin soruşturmalarından personellere yönelik 45 disiplin soruşturması yürütüldüğü açıklandı.

10 Aralık dünya insan hakları günü 70. yıl dönümüne girilirken, polis ve jandarma personelinin kötü muamele yada işkence iddialarına yönelik olarak yapılan şikayetlerin yüzde doksan oranında azalarak bu konu İçişleri Bakanlığının paylaştığı verilere yansıdı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 21:59

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz
isimsiz - 2 yıl Önce

azalır tabı sıkayetler mılletın hevesını vatan sevgısını kursagında bıraktınız yas sınırını 33 35 yapılmadı kpss sartsız yapmadı kımsede artık bakmıyo ugrasmıyo