İçişleri Bakanlığı Bin 326 Memur Alımı Yapacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile yayımlanan ilanda bin 326 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Bin 326 Memur Alımı Yapacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak?
Bakanlık ve kamu kuruluşları resmi internet siteleri aracılığı ile kamuoyuna performans programlarını yayımlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda İçişleri Bakanlığı'da resmi interent sitesinden 2017 yılına ait performans programını yayımladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017 yılı performans programında bakanlığın yaptığı çalışmalar, projeler, görüşmeler gibi konular hakkında bölümler bulunurken personeller hakkında bilgilerin yazdığı bölümlerde bulunmaktaydı. Personel bölümü aracılığı ile bünyelerinde istihdam eden toplam personel sayısını ve personel giderlerini duyuran İçişleri Bakanlığı 2017 yılında almayı hedeflediği toplam memur sayısını da bin 326 olarak duyurdu.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILACAK
 
Hizmet Sınıfları Kadro Sayısı
MİAH 100
GİH 806
Teknik Hizmetler 110
Avukatlık Hizmetler 20
Yardımcı Hizmetler 290

Yukarıda tablo olarak İçişleri Bakanlığının 2017 yılında hangi sınıflar, pozisyonlar için kaç memur personel alımı yapacağı duyurulmuştur. Buna göre MİAH hizmet sınıfı için 2017 yılında 100 memur, GİH hizmet sınıfı için 2017 yılında 806 memur, Teknik Hizmetler Sınıfı için 2017 yılında 110 memur, Yardımcı Hizmetler sınıfında 2017 yılında 290 memur ve Avukatlık Hizmetler sınıfında 2017 yılında toplam 20 memur alımı yapılması planlanıyor.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Alımlar hakkında İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile 2017 yılına ait performans programını yayımladı. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Şu an için alımların ne zaman yapılacağına dair her hangi bir bilgi yok. Ancak yıl sonuna kadar İçişleri Bakanlığının aralıklar ile ilan yayımlamasını ve toplam bin 326 memur personel alımı yapmasını bekliyoruz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE