İçişleri Bakanında 5 Bin Trafik Polisi Alımı Hakkında Yeni Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 5 bin trafik polisi alımı hakkında yeni bir açıklama yaptı. İşte 5 bin trafik polisi alımının nasıl yapılacağı öğrenildi.

İçişleri Bakanında 5 Bin Trafik Polisi Alımı Hakkında Yeni Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aylar öncesinden bilindiği üzere ülkemizdeki trafik sorunu ve trafik kazaları hakkında yaptığı açıklamasında bu sene içerisinde 5 bin kişilik trafik polisi alımı yapılacağı hakkında açıklama yapmıştı. Adaylar bu açıklamanın ardından 5 bin trafik polis alımının ne zaman yapılacağını merak etmekteydi. Merakla beklenen 5 bin trafik polisi alımı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldukça önemli bir açıklama yaptı. Peki 5 bin trafik polisi alımı nasıl yapılacak detaylar öğrenildi.

5 BİN TRAFİK POLİSİ AÇIĞI BÖYLE KAPATILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da 13 bin polis alımı ilanındaki 3 bin kişinin trafik polisi yapılacağını belirterek yeni alımı yapılacak olan 10 bin kişilik polis alımından ise 2 bin kişinin daha trafik polisi yapılacağı söylendi. Yani 23 bin kişilik polis alımı ilanları aracılığı ile 5 bin kişilik trafik polisi kadrosu doldurulmuş olacak.

İşin Olsa ekibi olarak 5 bin trafik polisi alımı ilanı yayımlanmayacağını ve ilanların Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Polis Amirleri Eğitim Merkezi alımları aracılığı ile kapatılacağını daha önce belirtilmiştik ve 5 bin kişilik kadro Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanları ile kapatılmış olacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE