İçişleri Bakanı Polis Özel Harekat PÖH Alımı Hakkında Çok Önemli Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından çok önemli Polis Özel Harekat PÖH alımı duyurusu yaptı. Yaş şartı hakkında yapılan düzenlemeyi ifade etti.

İçişleri Bakanı Polis Özel Harekat PÖH Alımı Hakkında Çok Önemli Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM için yıl içerisinde çok sayıda polis alımı yapılmaktadır. Adayların en yoğun rağbet gösterdiği kadrolardan bir tanesi şüphesiz ki Polis Özel Harekat PÖH alımıdır. Öyle ki PÖH alımı en son 19. dönem POMEM kapsamında yapıldı ve 10 bin kişilik alım ilanına oldukça yoğun başvurular yapıldı.

Polis Özel Harekat PÖH sınıfı seçkin bir sınıf olarak bilindiği üzere bu alıma çok sayıda kişinin başvuru yapması için mezuniyet şartı en az lise seviyesine çekilmiş, askerlik şartı kaldırılmış ve Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranmamıştı. Buna göre yeni dönem Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak derken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından çok önemli duyuru yapıldı.

YAŞ ŞARTI DÜZENLEMESİ

İşin Olsa ekibi olarak bizlerinde sıklıkla gündeme getirdiği ve pek çok adayın kampanyalar yaparak yaş şartı konusunda ilanlarda 31 Aralık değil 1 Ocak ibaresinin yayımlanması istenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi vererek "10 bin kişi için 280 bin kişi başvurdu. Yaş 28 idi. Biz 30 yaptık. Yaş olarak 1 Ocak'ı esas alacağız" ifadeleri kullandı. Yani bundan sonraki süreç içerisinde Polis Özel Harekat PÖH alımı ilanı yayımlandığında ilan içerisinde yaş şartı olarak 1 Ocak ibaresi bulunacaktır.

PÖH ALIMI ve HABERLERİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yigit
Yigit - 4 yıl Önce

LÜTFEN BİZLERE YARDIMCI OLUN İŞİN OLSA EKİBİ KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI TALEP EDİYORUZ PÖH GÖNÜLLÜKTÜR BUNUN SINAVI OLAMAZ KELLE KOLTUKTA YAŞAYAN ADAMA SINAV SORULMAZ LÜTFEN SESİMİZ OLUN ALLAH RIZASI İÇİN KPSS ŞARTSIZ ALIM OLSUN

Ertugrul
Ertugrul - 4 yıl Önce

KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI TALEP EDİYORUZ LÜTDEN DUYUN SESİMİZİ

Yasin Güngör
Yasin Güngör - 4 yıl Önce

Lise mezunu alsanız birde ne güzel olur

Engn
Engn @Yasin Güngör - 4 yıl Önce

Zaten lise mezunu alacaklar

ÖMER
ÖMER - 4 yıl Önce

LİSE MEZUNU PÖH ALIMI OLUCAKMI BAYADIR BAKMIYORDUM UMUDUM KALMAMIŞTI % 5 YEŞERDİ OLUCAKMI KESİN ? BİLGİSİ OLAN SÖYLESİN

hasan
hasan - 4 yıl Önce

boy şartı esnetilsin 165 olması gerek .......?

Eyyüp
Eyyüp - 4 yıl Önce

Lise mezunu kpss şartsız alım olmasını talep ediyoruz lütfen bizlere yardımcı olun 2016 dan beri alımı bekliyoruz dualarımız 19.dönemle aynı olması bizde bu vatanın bi evladiyız lütfen sayın devlet büyükleri abilerim ablalarım lise mezunu kpss şartsız alım istiyoruz nolur yardımcı olun bizler vatanımız için can alıp can vermeye hazırız sizlerden mutlu haberler bekliyoruz dualarımız sizinle efendim çok teşükkür ederim işinolsa ekibine bizlere mutlu haberler veriyosunuz Allah sizden razı olsun çok saolun saygılarımla

Melek
Melek - 4 yıl Önce

Lütfen liseli çocuklarımız da faydalansin hepside bekliyor

Yorgun
Yorgun - 4 yıl Önce

Lise mezunu kpss şartsız alımlar olsun lütfen yoruldum iş ararken kapanan kapılar görmekten