İade Edilen ve Edilecek Polis ile Askerler İçin Flaş Gelişme !

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarından FETÖ nedeniyle ihraç edilenlerin mahkeme kararıyla görevlerine dönmesi durumunda atılacak adım belli oldu.

İade Edilen ve Edilecek Polis ile Askerler İçin Flaş Gelişme !

TBMM'ye sevk edilen kanun teklifinde, subay, astsubay, uzman jandarmalar ile emniyet personeli için önemli bir düzenleme yer aldı. Sunulan kanun teklifine göre subay, astsubay ve uzman jandarmalar ile emniyet personeli için mahkemeler veya OHAL Komisyonu göreve iade mahiyetinde karar verse dahi, Milli Savunma Bakanlığı veya İçişleri Bakanlığının uygun görmeyeceği personel eski görevine değil, bu iki Bakanlık bünyesinde kurulacak Araştırma Merkezlerinde istihdam edilecektir. OHAL sona erdi.

Ancak hükümet, hazırladığı yeni tasarıda OHAL'in yerine 3 yıllık bir düzenleme getirdi ve hazırlanan terörle mücadele yasası 3 yıl boyunca devam edecek.

Binbaşı ve üstü rütbelerde yer alanlar ile emniyet müdürleri Araştırmacı kadrosuna, diğer kadrolarda yer alanlar ise DPB'nin görüşü üzerine ilgili diğer kadrolara atanacaktır. Bu durumdakiler ihraç oldukları dönem ile iade oldukları dönem arasındaki maaşlarını alacaklar. Emniyet ve TSK'da yargılamaları sonucunda görevlerine iadeye hak kazanan personelin silahlarının da iade edilmesi, silahlarının iade edilememesi durumunda da o günkü rayiç bedel üzerinden ücretinin ödenmesi üzerinde karar alındı. Bu düzenleme şuan sadece bir tekliftir. Bu teklik TBMM komisyonunda veya TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerde değişebilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 07:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep çilingir
Recep çilingir - 3 yıl Önce

Oldu olacak bı de şeref madalyası verin şerefsiz vatan haiblerine böyle saçma sapan bı kanun mu olur

Jaks
Jaks @Recep çilingir - 3 yıl Önce

Senin gibi ön yargılı taş kafalar olduktan sonra bir adım ileriye gidemez bu ülke ohal komisyonu veya mahkeme kararı ile dönenler diyor demek ki suçu yok dönmüş bu ulkededeki adalete sen de güvenmiyor Sun demek ki

SIRADAKİ HABER