Gözler Seçim Hükümetine Çevrildi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hükümeti kurma görevini cumhur Başkanı Erdoğan'a iade ettikten gözler Seçim hükümetine çevrildi.

Gözler Seçim Hükümetine Çevrildi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hükümeti kurma görevini cumhur Başkanı Erdoğan'a iade ettikten gözler Seçim hükümetine çevrildi.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na görevi vermeyeceğine yönelik mesajlar veren Erdoğan, tekrar seçime yönelik ilk adımı dün attı. Erdoğan dün akşam TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ile bir araya geldi. Görüşmenin 2 saat 10 dakika sürmesi dikkati çekti.

GÖZLER ERDOĞAN'DA

Erdoğan, Anayasa’nın 116. maddesi gereği kurduracağı seçim hükümeti öncesi yine Anayasa gereği Yılmaz ile görüş alışverişinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynakları ikilinin hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili süreç hakkında istişari bir görüşme yaptığını kaydetti.

HDP yer alacak

MHP ve CHP’nin katılmayacağı seçim hükümetinde Ak Parti ve HDP yer alacak. MHP ve CHP’li bakanlar yerine ise bağımsız isimler atanacak. Kulislerde AK Parti’nin 11-12 bakanlık HDP’nin ise 3 bakanlık alabileceği belirtiliyor. YSK’nın 3 aylık süreyi kısaltma kararının ardından seçim hükümetinin de 2 aylık olması bekleniyor. 

Milliyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE