EYT'de Yeni Sistem İçin Öneri Verildi!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT için yeni bir sistem önerisinde bulunuldu. Peki yeni sistemde nasıl bir düzenleme yapılacak, EYT için son dakika gelişmeleri nelerdir?

EYT'de Yeni Sistem İçin Öneri Verildi!

Ülkemizde Emeklilikte Yaşa Takılanların sayısının 5 milyon olduğu geçtiğimiz günlerde Aile Bakanı tarafından resmi olarak açıklanmıştı. Buna göre Emeklilikte Yaşa Takılanlar sigorta prim süresini doldurmuş fakat yaşı beklediği için henüz emekli olamamış kişiler olarak bilinmektedir. Buna göre Emeklilikte Yaşa Takılanlar yaş süresinin kaldırılıp kendilerinin de emekliliğe hak kazanmalarını talep etmektedir fakat hükümet tarafından yapılan açıklamalarda bunun mümkün olmayacağına yönelik net açıklamalar gelmişti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT için bugün son dakika bir gelişme yaşandı. EYT için yeni bir düzenleme önerisi talep ediliyor. Peki EYT'de nasıl bir düzenleme yapılacak, EYT için yeni bir sistem önerisi mi var, EYT için nasıl adımlar atılacak.

EYT için Önerilen Sistem Nedir?

Emeklilikte Yaşa Takılanlaer EYT için sıklıkla yeni açıklamalar ve yorumlar yapılmaya devam ederken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Emeklilikte Yaşa Takılanlaer EYT için yeni bir öneri sunulduğu ve incelemelerin yapıldığı belirtiliyor. Buna göre nasıl bir öneri sunulduğuna dair detaylı bilgi yok fakat EYT'lilerin yeni bir iş bulduklarında maaşlarının düşmemesi gerektiğine yönelik bir çalışma yapılmasının istendiği biliniyor. Fakat bu durumda neler yaşanacak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son dakika haber müjdesi verilecek mi net olarak bilinmemektedir. EYT için yeni bir gelişme yaşanır ve müjdeli bir haber çıkarsa İşin Olsa ekibi olarak sizleri bilgilendireceğiz. Son dakika haberler için sosyal medya hesaplarımızdan ve mobil uygulamalarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sizce EYT'de yeni düşünülen sistem nasıl olmalıdır?

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 12:21
YORUM EKLE