Evlenmek İsteyen Çiftlere Devletten 55 Bin TL Destek Müjdesi!

Devletten evlenecek çiftlere çeyiz hesabı desteği verilecek. Meclis genel kurulunda kabul edilen torba yasada evlenecek olan adaylara müjdeli haber geldi. İşte detaylar..

Evlenmek İsteyen Çiftlere Devletten 55 Bin TL Destek Müjdesi!

Daha önce genç çiftçilerimiz için devlet desteği müjdesini adaylara duyurmuştuk. Milyonlarca genç çiftçi bu proje için, Tarım ve Hayvancılık bakanlığına başvuru yapmaya hazırlanıyor. İşin olsa olarak ziyaretçilerimize yeni bir projenin daha müjdesini ve detaylarını aktarmak istiyoruz. Evlenmek isteyen gençlere devlet desteği geliyor. Başvuru şartları uyan adayların başvuruları kabul edildiği takdirde, 15 bin Tl'ye kadar destek verilecek. İşte bazı detaylar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yeni torba yasada gündeme gelen evlenene 55 bin Tl desteğin detayları belli olmaya başladı. 27 yaşından önce evlenecek olanlara verilecek olan destekte, 2 ayrı şekilde yararlanılabilecek. Konut hesabı açılarak düzenli olarak öremelerini sürdürenlerin ilk evi aldıklarında destek sağlanacak. Buna göre evlilik hazırlığında olanlar hesap açtıracaklar ve devlet desteği için gereken şartları taşıdıklarında yüzde 25 oranında ödeme yapılacak. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen torba yasada en az 3 yıl ödeme yapılması gerekecek. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 23:13
YORUM EKLE