Erkek ve Kadın Kuaförleri, Berberleri Ne Zaman Açılacak?

Uzun bir süre önce kapatılan ve halen açılmayan erkek kadın kuaförleri erkek kadın berberleri ne zaman açılacak? Resmi tarih belli oldu mu?

Erkek ve Kadın Kuaförleri, Berberleri Ne Zaman Açılacak?

Ülkemizde meydana gelmekte olan corona salgınlarının önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayımlandı ve bir süre önce kadın ile erkek kuaförleri, kadın ile erkek berberleri kapatıldı. Buna göre uzun süredir bakımını yaptırmayan ya da bakım yaptırmayı düşünenler kapalı olması dolayısı ile berberlere ya da kuaförlere gidememekte olup özellikle sosyal medya üzerinden çok sayıda kişi erkek berberleri ne zaman açılacak, kadın kuaförleri ne zaman açılacak gibi aramalar yapmaktadır. Peki kuaförler ile berberler ne zaman açılacak?

TARİH BELLİ OLDU MU?

Türkiye 11 Mart tarihinden beri corona salgını ile mücadele etmekte olup bir süredir erkek ile kadın kuaförleri kapandı ve halen açılmadı. Öyle ki saç tıraşı olamayan ya da saç bakımını yaptıramayan çok sayıda kişi berber ile kuaförlerin ne zaman açılacağını merak etmektedir. Peki resmi tarih duyuruldu mu? Buna göre hükümet cephesinden halen resmi bir duyuru gelmedi ancak corona salgınının önüne geçilmesi ile birlikte en kısa sürede tekrar kadın ile erkek kuaförlerinin berberlerinin açılacağı söylenmektedir.

BİR GÜNE ÖZEL AÇILABİLİR Mİ?

Bir çok kişi uzun süredir kuaför ile berberlerin kapalı olması dolayısı ile bakımsız kaldıklarını belirtmekte olup bir güne özel bu iş yerlerinin açılıp açılmayacağını merak ediyor ancak resmi bir tarihin verilmemesi ve kullanılacak tıraşlar ile vücutta meydana gelebilecek kanama dolayısı ile corona virüsünün bünyeye bulaşabilme ihtimali olduğu için şu anda ön görülmemektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMDİ
HAMDİ - 2 yıl Önce

BEYLER! TIRAŞINIZI KENDİNİZ YAPIN!
Hepimiz berberlerin açılmasını dört gözle bekliyoruz. Lakin endişe duyulan bir konu sosyal mesafe/fiziksel mesafenin sağlanması mümkün olamayacaktır. Coronavirus’ün çok hızlı bir şekilde bulaşması söz konusu. Diğer bir husus, gideceğiniz berberin nezih ve temiz bir ortamda çalışması gerekiyor. Havluları, tarakları, makas, fırça ve jiletleri bir defa kullanımlık olmalı, hijyen kurallarına dikkat edilmeli ve diğer bir müşteriye kullanmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır. Maalesef berberlerin çok azının buna uyduğunu söyleyebiliriz. Bazılarının ise duyarsız olduklarına çoğu zaman tanık oluyoruz. Tüm Berber ve Kuaförlerin temizlik ve hijyen kurallarına son derece ve tavizsiz uymalarının sağlanması için Belediye Zabıtası, İl Sağlık Görevlileri ile Berberler ve Kuaförler Odalarının denetimlerini tavizsiz yapmaları ülkemiz insanlarının sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Merdiven altlarında bu mesleğin icra edilmesine asla izin verilmemelidir. Beyler! Ben size şunu öneriyorum, en iyisi tıraş makinesi satın alın ve bu dönemde bir süre kendi tıraşınızı kendiniz yapmaya gayret gösteriniz. Tabii ki Corana Virüsünden, endişelerinizden kurtulmak ve içinizin rahat etmesini istiyorsanız; kendi sağlığınız, sevdiklerinizin sağlığı ve tüm insanlık için bunu yapmanızı tavsiye ederim. Yüce Rabbim, Coronavirüs’den ülkemizi ve milletimizi tez zamanda kurtarması dileklerimle, kalın sağlıcakla….