Erdoğan'dan Patlama Sonunda ACİL Toplantı Alarmı

'Barış Mitingi' öncesinde Ankara'da yaşanan patlama sonucunda bir çok kişi öldü ve yaralandı. Bu acı olaydan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç işleri Bakanı, Başbakan ve Sağlık Bakanı Acil toplandı.

Erdoğan'dan Patlama Sonunda ACİL Toplantı Alarmı

'Barış Mitingi' öncesinde Ankara'da yaşanan patlama sonucunda bir çok kişi öldü ve yaralandı. Bu acı olaydan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan,  İç işleri Bakanı, Başbakan ve Sağlık Bakanı Acil toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daki tüm programlarını iptal etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki patlamayla ilgili Başbakan Davutoğlu, İçişleri Bakanı Altınok ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile görüşerek bilgi aldı. Başbakan Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen patlama sebebiyle seçim çalışmalarını 3 gün boyunca iptal etti. 


Bu çerçevede Kayseri, Şanlıurfa ve Trabzon gibi önemli mitinglerini de ertelemiş oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, programlarını iptal ederek Ankara'ya dönme kararı aldı.

  ANKARA'DA ACİL TOPLANTI 

Ankara'da en az 20 kişinin hayatını kaybettiği patlamalar nedeniyle Başbakanlık Resmi Konut'ta kriz toplantısı yapılıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, toplantının ardından ilgili bakanlardan bilgi aldı. Davutoğlu'nun başkanlığında saat 12.00'de kriz toplantısı yapılıyor. Toplantıya katılan isimler arasında MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın olması dikkat çekici. Toplantıya; Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Selami Altınok, MİT Müsteşarı Fidan, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar katılıyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE