En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacak mı? PÖH alımları ne zaman yapılacak? PÖH alımlarında hangi şartlar aranacak, kimler başvuru yapabilecek.

En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçları doğrultusunda seçkin sınıflarından bir tanesi olan Polis Özel Harekat (PÖH) branşına personel alımı gerçekleştirmektedir. PÖH alımları Polis Akademisi Başkanlığı kapsamında yapılmaktadır.

En yakın alım aylarca önce 19. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında yapıldı. Adaylar yeni ilanın yayımlanmasını bekliyordu ancak 20. dönem POMEM ve 21. dönem POMEM'de normal polis sınıfı için yapılmış olup şimdi adaylar gözlerini 22. dönem POMEM'e çevirmiş durumdadır. Peki PÖH alımları ne zaman yapılacak.

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK

Emniyet Genel Müdürlüğünün yakın zamanda Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapması bekleniyor ancak ne zaman alımların yapılacağı bilinmiyor. Öte yandan kadınlara da PÖH sınıfı için kadronun ayrılacağı belirtildi. Peki PÖH alımlarında aranacak şartlar nedir.

Net olarak yeni dönem PÖH alımlarında hangi şartların aranacağı bilinmiyor fakat adayların aşağıdaki niteliklerin mutlaka ibarelerde olmasını talep etmektedir.

En az lise mezunu olmak
Askerlik şartı aranmaması
KPSS şartı aranmaması

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ilanı yayımlandığında sizlere İşin Olsa ekibi olarak konu hakkında bilgi vereceğiz.

TÜM İLANLARI BURADAN TAKİP EDİNİZ

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Polat
Polat - 6 yıl Önce

Lise mezunları da PÖH alımına başvurabilsin.Bu meslek gönül işidir. Saygılarımla

Can
Can @Polat - 6 yıl Önce

Aynen Benim en çok istediğim Meslek
Bi alım daha verin .

ÖMER
ÖMER - 6 yıl Önce

lise mezunu kpss şartı aranmadan pöh alımı olsun 1 yıldır bekliyoruz

MURAT
MURAT - 6 yıl Önce

TORPİLİ OLAN GİRİYOR ŞİMDİ POLİSLER ARASINDA MENZİLCİLER,DERGAHCILAR RAVZACILAR ,ENSARCILAR CIKMIŞ HAYIRLI UĞURLU OLSUN UYU TÜRKİYEM UYU HOŞ BENDE UYUYORMUŞ O AYRI BUNLARA PARA VERMEDEN PÖH OLMAZSINIZ

Ghn
Ghn @MURAT - 6 yıl Önce

Benim bir akrabamda mulakatta kalmıştı, eğer tanıdık varsa teşkilatta öncelikli tercih olur avantajlı oldukları çok açıktır. Ya da bir arkadaşın tabiriyle bulucan bir bomba oturucan üstüne insanı zorla üçkağıtçı yaparlar. Devletin açıklarını bilenler bizden önce parayı buluyorlar zaten bunlarda ayrıcalıklı insanlar için açık tutuluyor fakir fukara için değil mesela fetö gibi örgütler bu yollardan işlerler ve bu yolları açık tutarlar, sgk dolandırıcılığı vs. sır mıydı? Emniyette yer, okula yurt ayarladıklarını sağır sultan duymuş idü. İlerde de olacak, güçlenecekler şuanda birçok cemaat var birisine üye olun ilerde bir yurt yöneticisi birşey olursunuz şartsız şurtsuz kolay yani..bu ülkede en zor şey geçrek ve dürüst bir vatansever olmaktır

mücahit
mücahit - 6 yıl Önce

Aynı 19.dönem alımları gibi bir PÖH alımı daha istiyoruz.

Yaman
Yaman - 6 yıl Önce

Hep hayalimdir polis olmak ama imkanlar geregi bu hayali gerceklestiremedik... bi imkan olurda insAllah bu hayali gerceklestiririz..

Buse
Buse - 6 yıl Önce

ilan neden hala yayınlanmadı sabırsızlıkla bekliyoruz güzel haberleri ☺

Ibrahim
Ibrahim - 6 yıl Önce

Polis ozel harekat olmak istiyorum

Sidem
Sidem - 6 yıl Önce

Bayanlarin sartlari neler peki?