En Az İlkokul Mezunu Lojistik Meslek Sınıflı Askeri Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilkokul mezunu lojistik (meslek) sınıflı branşlı uzman çavuş, uzman erbaş rütbeli askeri personel alımları ne zaman yapılacak?

En Az İlkokul Mezunu Lojistik Meslek Sınıflı Askeri Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı için geçtiğimiz sene Kanun Hükmünde Kararname KHK çıkarıldı ve en az ilkokul mezunu uzman çavuş, uzman erbaş rütbeli askeri personel alımına izin verildi. KHK'nın çıkarılması ile birlikte lojistik sınıflı askeri personel alımları da başladı.

Buna göre bu sene henüz en az ilkokul mezunu lojistik yani meslek sınıflı uzman çavuş, uzman erbaş alımı yapılmadı. Peki lojistik sınıflı askeri personel alımları ne zaman yapılacak? İşin Olsa ekibimize gelen yoğun rağbetlerden dolayı sizler için bu özel haberi ürettik.

LOJİSTİK BRANŞ NEDİR VE ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik sınıfı branşı nedir? Buna göre bu sınıflar meslek pozisyonlarıdır. Yani Aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhı tesisatçı, kaportacı, terzi, , duvarcı, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinası operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi (fiberglasçı), kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı, tatlıcı vb. gibi pozisyonlar için alımlar yapılmaktadır.

Peki Jandarma Genel Komutanlığı en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabildiği lojistik sınıflı branşlı uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personel alımları ne zaman yapılacak? Şu an için resmi her hangi bir duyuru yok yani henüz en çok rağbet gören Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ilanı da yayımlanmadı fakat alımların en kısa sürede yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep kacan
Recep kacan - 4 yıl Önce

Yaş sınırı varmi

Ramazan y.kaya
Ramazan y.kaya - 4 yıl Önce

Bu aranan personellerden sertifika istenecekmi acaba

M.serin
M.serin - 4 yıl Önce

Kepçe operatörü alınıyor mu belgem var

Oruc
Oruc - 4 yıl Önce

Yaş sınırı kaç

Nurettin
Nurettin - 4 yıl Önce

Basvuru yaparken meslej secilmiyor neden

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Jandarma erkek kuaförü almayacakmi

Ydy
Ydy - 4 yıl Önce

Fortlif oprtörü alınıyor mu

Mehmet emin Dönmez
Mehmet emin Dönmez - 4 yıl Önce

Sıhhı Tesisatci ve kaloriferci alımı varmı