Emniyet Genel Müdürlüğü KHK ile 22 Polis Alımı Yapacak!

Emniyet Genel Müdürlüğüne Kanun Hükmünde Kararnameler ile 22 bin kişilik polis alımı kadrosu ihdas edildi. Alımlar yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü KHK ile 22 Polis Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları doğrultusunda her sene on binlerce polis alımı yapılmaktadır. Polis alımları Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden gerçekleştirilmekte ve adaylara burada konu hakkında eğitimler verilerek sahaya sürmektedir.

Geçtiğimiz günlerde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 22 bin polis alımı kadrosu ihdas edildi. Buna göre en kısa süre içerisinde 22 bin kişilik polis alımı yapılacak.

EMG POLİS ALIMI BİLGİLERİ

Merkez Ankara - 2 Bin Polis Memuru
Taşra Tüm Türkiye - 20 Bin Polis Memuru

Yukarıda alım yapılaca sınıflar için il bilgileri verilmiştir. Merkez Ankara için tanınmış olan kadrolar Polis Özel Harekat sınıfı için yapılabilir.

ÖNLİSANS MEZUNLARINA MÜJDE

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının en kısa süre içerisinde Polis Melek Eğitim Merkezi POMEM için polis alımı gerçekleştirmesi bekleniyor. Bilindiği üzere KHK kararı ile önlisans mezunlarına POMEM kapısı açılmıştı. POMEM alımlarına bundan sonra önlisans mezunları da başvuru yapabilecek.

Peki alımlar ne zaman yapılır. Buna göre KHK ile EGM'ye 22 bin kişilik polis memuru kadrosu ihdas edildi. Alımlar hakkında bayramdan sonra açıklama yapılması veya ilanların kamuoyuna duyurulara polis alımlarının başlaması beklenmektedir.

POLİS İLANLARINI BURADAN TAKİP EDİNİZ

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 22:25

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes
Enes - 3 yıl Önce

Yaş ayrımcılıgını kaldırın demokratik olun abd de engelli polis alimi bile varken bizde kiler 35 yaşa moruk muamelesi yapıyorlar.üstelik 60 yaş emeklilik olunan ve avrupa ve anerikan modeli alinan ülkemizde sınıf ayrımcılıgı olmamasi gerekli

yaş maduru
yaş maduru - 3 yıl Önce

lisans mezunu yaş sınırını kaldırın yada yaş düzeltmeleri kabul edilsin.SAYGILARIMI SUNAR GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM İYI BAYRAMLAR.

Tufan
Tufan - 3 yıl Önce

Peki lise muzunlarına hak tanıncakmı kac aydır bilgi bekliyorum lise mezuarınada hak tanınmasını istiyoruz...

Zülfikar Kaya
Zülfikar Kaya - 3 yıl Önce

Ben emekliyim mesleğim eczacı kalfa teknisiyeniyim daha önce özelbir hastanede acilde çalıştım hettürlü bilgiye sahibim bende Van merkezde oturuyorum işe htiyacım var çift resmi belgem var hastanede acilde yrdcı sağlık personeli olarak çalıştım şuan ayrıldım kısa bir süredir boşum çok girişken güler yüzlü bir insanım herşey elim yatkındır kurumnumuzda çalışmak istiyorum evim kira 3çoçuk var okul okuyorlar yetiştremiyorum gereyin yapılmasını rica ediyorum lütfen destek olun slm saygılar cep 0538403610 ilgilenirseniz sevinirim

Zülfikar Kaya
Zülfikar Kaya - 3 yıl Önce

Ben emekliyim mesleğim eczacı kalfa teknisiyeniyim daha önce özelbir hastanede acilde çalıştım hettürlü bilgiye sahibim bende Van merkezde oturuyorum işe htiyacım var çift resmi belgem var hastanede acilde yrdcı sağlık personeli olarak çalıştım şuan ayrıldım kısa bir süredir boşum çok girişken güler yüzlü bir insanım herşey elim yatkındır kurumnumuzda çalışmak istiyorum evim kira 3çoçuk var

Ali özturk
Ali özturk - 3 yıl Önce

Burdan adıyaman Besni çomak köyünden sayın reisimize Cumhur Başkanımıza sesleniyorum Ben polis olmak istiyorum hayalindeki tek meslek fakat bir türlü olamadın iki yıllık universiteyi bitirdim olamadim 4 yilliga tamamladım bu sefer yaş sınırlamasına tanımıyorum sayın Cumhur Başkanımız ne olur yardımcı olun . Ali Öztürk bilginize arz ederim.

kübra
kübra - 3 yıl Önce

ygs veya kapss şart mı acaba ??

özkan
özkan - 3 yıl Önce

kpss önlisans puanım 69 küsüratlı şu polisliğe girebilirmiyiz Allah rızası için