Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT'ler İçin Kritik Dönem Başlıyor!

Emeklilikte yaşa takılanlar için meclisin açılmasıyla beklentiler artacak. 1 EKim tarihinde açılacak olan TBMM'de EYT'ler için bir formül bulunması isteniliyor. emekli olacak durumda olup yaşa takılan emekli adayları için son gelişmeleri aktarıyoruz.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT'ler İçin Kritik Dönem Başlıyor!

EYT'ler gözü TBMM'de olacak

Emekli olma şartlarını taşıyan fakat yaş nedeniyle emekli olmayan EYT'ler için kritik dönem yarın başlıyor. Bilindiği gibi 1 Ekim tarihinde TBMM açılacak. Saat 13:00'da TBMM Atatürk anıtında yapılacak törenin ardından 14:00'da genel kurul gerçekleşecek. Meclis çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek ve gündeme gelecek olan tasarıları meclis alt komisyonlarında görüşülecek. Buna göre EYT'ler için yeni bir formül aranıyor olacak.

700 bin EYT BULUNUYOR

700 Binden fazla EYT bulunmakta. Meclise sunulan yasa tekliflerinin onaylanması için EYT mağdurlarının gözü TBMM'de olacak. 1999 yılı öncesinde sigortalı olan bir çok kişiyi yakından ilgilendiren yaşa takılmadan emekli olmak için bazı tasarılar üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığının bu çalışmalarda bütçeye getireceği yük üzerinde tartışılırken, hazırlanan taslağa göre yaş itibari ile kalan yıla oranla süre boyunca düşük maaş alarak emekli edilmesi gündeme geldiği belirtiliyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
üniversiteli
üniversiteli - 2 yıl Önce

işsiz olup günleri eksik olanlar da eksik primlerini yatırıp emekli olmaları sağlanmalıdır

mahmut aksakal
mahmut aksakal - 2 yıl Önce

45 yaşindan sınra iş vermiyorlar 45 yaşina kadar askerlik kaçsan 45 yaşinda yaş haddinden seni askere alamayiz demiyorlarda primi 25 yil zorunlu hizmeti dıldurupta neden yaşi bekletiyorlar

ibrahim yavuz
ibrahim yavuz - 2 yıl Önce

inşAllah bu sefer bizi[eyt]leri tekrar hayal kırıklıgına ugratmazlar.hak ettigimiz emekliligimizi bile alamıyoruz..yazık çok yazık

D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 2 yıl Önce

KİTLERE KADRO RESMİ GAZTEDE YAYINLANDI SÖZLER TUTULSUN

Ceyhan
Ceyhan - 2 yıl Önce

25 yıl çalışıyorum primim 7000 in üstünde fakat emekli olamıyorum.yaşı beklemem gerekiyor.kendinizin koymuş olduğu çalışma süresi ve prim gün sayısı yaşla uyuşmuyor.ayrıca 25 yıl çalışacaksan 7000 gün prim ne alaka birileri matematiği yanlış öğretmiş galiba.şunu biran önce düzeltin lütfen çok ayıp.