Emeklilere Çifte Bayram

Milyonlarca emekliye müjde geldi. Emekliler Temmuz ayında gelen zamla birlikte artan maaşlarını Ramazan Bayramı öncesinde alacak. İşte ayrıntılar…

Emeklilere Çifte Bayram

Emeklilere Çifte Bayram

Temmuz ayında maaşlarına zam alan emeklilere bir müjde daha geldi. Emeklilerin aldığı yüzde 4,76’lık zammında yansıtıldığı maaşlar Ramazan Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak. Ülkemizde emekli sayısı 10.9. Bu rakam 132 dünya ülkesinin nüfusunun üzerinde. Emekli ve memurlar Temmuz ayında zamlı maaşlarını alacak. Aynı zamanda maaşı bin 100 liranın altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ayrıca seyyanen zam da verilecek. Emeklilere yeni müjde ise bayramdan önce maaşlarının yatacak olması oldu. Ramazan Bayramı’nın bu yıl 17 Temmuz Cuma gününe denk gelmesi nedeni ile emeklilerin bayram öncesinde mağdur olmaması için maaşları bayramdan önce yatırılacak. Geçtiğimiz yıllarda da bayram öncesinde memur ve emeklilerin maaşları erken yatırılmıştı. Emekli maaşlarının bayram sonrasında tarihlere denk gelmesi nedeni ile emekli maaşları bayramda yatırılacak.

Emekli ve memurlar bu yılın ilk zamlı maaşını bayram öncesinde alacaklar. Yılın ilk 6 ayında açıklanan enflasyon oranı yüzde 4.76 olarak gerçekleşti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına bu ay yüzde 4,76 oranında zam geldi. Enflasyon farkını almaya hak kazanan diğer kesim ise memur, memur emeklileri ve sözleşmeli memurlar oldu. Memurlara toplu sözleşme kapsamında yüzde 3 zam verileceği açıklanmıştı. Aynı zamanda da enflasyonun yüzde 3’ün üzerine çıkması durumunda memur ve memur emeklilerine de enflasyon farkı verileceği açıklanmıştı. Yılın ilk 6 ayında enflasyon yüzde 4,76 olarak açıklandı. Bu sayede memur ve memur emeklileri de çıkan farkı almaya hak kazandı. Yani memur ve memur emeklileri yüzde 3’lük zammın yanı sıra yüzde 1,76’da enflasyon farkı alacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE