Emekli Maaşlarında En Düşük Zam 106 TL Olarak Belirlendi

SSK ve Bağ-Kur birimleri tarafından emekliye ayrılan vatandaşlar senelik olan zamlarını Ocak ayı itibariyle alabilecekler. 2019 Ocak ayı itibariyle zamlı bir şekilde maaşlarına kavuşacak emekli vatandaşlar konuşulan rakamlara göre en düşük yüzde 10,65 zam oranı uygulanacağı bu yüzdelik diliminin de yaklaşık 106 TL olacağını açıkladı.

Emekli Maaşlarında En Düşük Zam 106 TL Olarak Belirlendi

Türkiye ekonomisinde çalkalanmalar ve olağan ürünlere zam sebebiyle bu sene emeklilerin maaşlarına biraz daha fazla zam yapılacağı açıklandı. Belirlenen rakamlara göre en alt taban üzerinden emekli maaşı alan kişiler 106 TL maaş zammı ile karşılacak. SSK ve Bağ-Kur üzerinden emekli olan çalışanlar 2019 Ocak ayı itibarilye yeni zamlarına kavuşabilecekler. Enflasyon rakamlarına ve ekonomistlerin tahminlerine göre bu sene emekli maaşı zammı yüzdesi 10,65 olarak ifade edilmektedir. Bu yüzdelik dilime göre en düşük emekli maaşı 106 TL zam ile karşı karşıya kalacak.

EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI ALINAN MAAŞ TÜRÜNE GÖRE DEĞİŞİYOR

SSK ve Bağ-Kur üzerinden emekli olan vatandaşlar emekli maaş almış oldukları türe göre 2019 Ocak ayından itibaren zamlı maaşlarına kavuşabilecekler. Açıklanan rakamlara göre emekli maaşlarında 106 TL ile 521 TL arasında artış görülecek.

Emekli maaşı olarak Ekim ayı itibariyle ek ödeme ile birlikte bin 21 lira alan vatandaşlar 10,65 Türk Lirası zam ile karşı karşıya kalabilecekler.

Emekli maaşı 4 bin 892 lira olan vatandaşlar ise yeni zam ile birlikte 5 bin 413 Liira alabilecekler.  Ayrıca bin 106 lira maaş alan kişiler 6 lira 50 kuruş zam alabilecekken 2 bin lira maaşı olan kişiler ise 2 bin 213 lira, 3 bin lira maaşı olan kişiler ise 3 bin 319 lira zamlı maaşlar ile karşılacaklar.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE