EKPSS ile Memur Ataması İçin Geri sayım Başladı! En Az 700 Personel Alınacak!

Engelli Memur atamaları için geri sayım başladı. Kamu kurumları Ekpss ile memur alımı için alım yapılacak kadroları ve sayısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına iletmeye devam ediyor. İşte gelişmeler..

EKPSS ile Memur Ataması İçin Geri sayım Başladı! En Az 700 Personel Alınacak!

Engelli memur ataması için sayı belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı engelli memur adaylarını sevindirecek olan atamalar için çalışmalarına deVam ediyor. Sabah'ta yer alan habere göre Ekpss ile memur atamalarının ne zaman yapılacağı belli oldu. Buna göre Önümüzdeki ay olan Aralık ayında yetişmezse Ocak ayında en az 700 kişi olacak şekilde bir alım gerçekleştirilecek.

2020 EKPSS SINAVI NE ZAMAN?

Pek çok kez Ekpss ile memur atamalarının kaldırılması gündeme gelmiş ve daha önce sınava giren başarılı olan adayları üzmüştü. 2020 yılı ösym takviminin açıklanmasını bekleyen adaylar 2020-Ekpss sınav tarihinin belli olmasını bekliyor. Buna göre Şubat ayı içersinde başvuruların gerçekleşmesini Nisan ayında ise sınavların yapılması bekleniyor. Genel yetenek ile Genel Kültür testlerinden oluşan sınavda adaylara 60 soru yöneltiliyor. Diğer gelişmede ise yakın bir zamanda merkezi atama gerçekleştirilecek ve atama sayısı için şimdiden sayı belli oldu. Hangi kadrolarda atama yapılacak. Detaylar belli oldukta aktaracağız.

KONFEDERASYONDAN BAKANLIĞA ATAMA İÇİN ZİYARET

Bilindiği gibi Engelliler Konfederasyon Başkanlığı tarafından AÇSH Bakanlığına resmi bir ziyaret gerçekleştirildi. Atamaların gündeme geldi ziyarette Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un Başkan Turhan İçliye yaptığı açıklamada Ekim ayı sonuna kadar kadroların bildirilmesi için yazı yazıldığı ifade edildiği belirtildi. Kurumların bildirdiği sayının atama yapılması için gerekli olan sayı olması halinde kura töreni gerçekleştirilecek. EKPSS sınavı ve engelli memur alımı ile ilgili gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa sitesi üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
veli verim
veli verim - 2 yıl Önce

12 ay bekledik 700 kişiden bahsediyolar. 2500 e razı edecekler herhalde..

ist
ist - 2 yıl Önce

ha ekpss sınavı kaldırdınız ha 700 kişi aldınız aynıdır. Yazıklar olsun yazıklar olsun. İnsanın onuruyla guruyla oynamak gerçekten böyle bir şeymiş.

Bu atama mı sevindirecek Engellileri!!!??? Ekpss tarihinin en az atamasi na sevinecegiz !!??
Bu atama mı sevindirecek Engellileri!!!??? Ekpss tarihinin en az atamasi na sevinecegiz !!?? - 2 yıl Önce

Hvv

ist
ist - 2 yıl Önce

Bir insanın unurunu ve gururunu kırılması kadar kötü bir durum yoktur. Atama yapılır. fakat atanılmasa insanın zoruna gitmez. Ama gel görkü hakaret ve küfür edici bir şekilde 700 kişi alımdan bahsedilmesi gerçekten insan inciliyor.

AKINCA
AKINCA - 2 yıl Önce

10 bin altı haksızlık vicdansizlik, adaletsizlik,kül hakkı yemektir..
Helede ha bire torpille,sınavsız; sözleşmeli personel alip duracaksın ,sonra 110 binini memurluk vere eksin..torpili ola.ayanlar 78,82 puanla teknisyenlige bile atamayacaksın 17 yıldır...
En az 10 bin atama ve kamuda engelli kontenjanı %3 'den 5,6 ya çıkmazsa yazıklar olsun tüm haksızlık yapanlara, böyle adalete...

Ayse
Ayse - 2 yıl Önce

Bugunki haberde 10 bin atama diyor..sonrada 700 kisi alincak diyor..araliga yetismezsse ocaga diyor..devlet yetkileri bakkal dukkanimisiniz bu sene yetismez yeni seneye diyosunuz.koca sene naptiniz akliniz nerdeydi..baskilardan utandiginiz icin sus payi 700 kisi dediniz mevzuatta 700 diye bi sayi yok

Beşir
Beşir - 2 yıl Önce

Böyle bir saçmalık olurmu Allah hakkımızı onlara bırakmasın.

Memduh
Memduh - 2 yıl Önce

700 atama çok az enaz 10.000 atama istiyoruz 12 ay bekledik