EGO Otobüsleri Ne Zaman Kadar Ücretsiz?

Başkentte hizmet vermeye devam eden EGO otobüsleri Askeri Darbe girişimi nedeni ile ücretsiz servislere başladı. Peki ne zaman kadar ücretsiz ulaşım sağlanacak.

EGO Otobüsleri Ne Zaman Kadar Ücretsiz?
Türkiye'nin başkenti olan Ankara'da her gün binlerce EGO otobüs seferleri yapılmaktadır. Ankara'nın neredeyse her bölgesine giden EGO otobüs seferleri kısa süreliğine ücretsiz yapıldı. 15 Temmuz 2016 gecesi askeri darbe girişiminin ardından halkın ulaşımı kolay sağlaması, milli birliğe ve demokrasiye sahip çıkması için meydanlarda toplanabilmesi için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatı ile seferler ücretsiz yapılmaya başlandı. Ankaralılar ücretsiz seferler sayesinde ulaşımını kolay şekilde sağlayabilmekte olup demokrasiye sahip çıkmak için istedikleri yerlere ücretsiz olarak gidebilmektedir. Peki bu seferler ne zamana kadar devam edecek?

Kaç Gün Boyunca EGO Otobüsleri Ücretsiz Olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek EGO otobüslerinin ücretsiz sefer yapması talimatını vermişti. Ankaralıların en merak ettiği sorusu ise kaç gün boyunca otobüslerin ücretsiz olacağıdır. Yapılan açıklamaya göre darbe girişiminin ardından seferlerin ücretsiz yapıldığı ve üç gün boyunca tüm vatandaşların istedikleri yere EGO otobüsleri ile ücretsiz şekilde girebilecekleri belirtildi. Yani Melih Gökçek'in talimatı ile Ankaralılara üç gün boyunca ücretsiz ulaşım imkanı sağlanmış durumda. Üç günün dolması ile birlikte EGO otobüsleri tekrar ücretli olarak seferlere başlayacak. Otobüs seferleri ücretsiz olduğu halde sefer sayılarında her hangi bir azalma yok. Yani vatandaşları tıklım tıklım otobüsler yerine genelde rahat bir yolculuk bekliyor. Demokrasiye sahip çıkmak ve Milli Bölünmezliğin güçlü olduğunu göstermek için meydanlarda toplanmak isteyen halk ve yakınlarını bu kara günde ziyaret etmek isteyen vatandaşlar EGO Belediye Otobüslerine üç gün boyunca ücretsiz olarak binebilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 10:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 5 yıl Önce

23 temmuz 2016 dayım halaa otobüsler ücretsiz

Tuğçe
Tuğçe - 5 yıl Önce

Bu hafta olacağını düşünmüyorum olmasında yaaa hayvan gibi biniyolar otobüse metroya

fatih poyraz
fatih poyraz - 5 yıl Önce

iy aksamlar pazertesi ego úcretlimi peki meydanlar devam ucretler devammi

Muhammed Abdullah Deniz
Muhammed Abdullah Deniz - 5 yıl Önce

24 Temmuz hala ücretsiz.......

Mehmet demir
Mehmet demir - 5 yıl Önce

Bugün 25.07.2016 saat 0823 ve hala ücretsiz

Ahu balkan
Ahu balkan - 5 yıl Önce

Bugün ücretlimi

Duru
Duru - 5 yıl Önce

26 temmuz hala ücretsiz...

hakan
hakan - 5 yıl Önce

Ego ne zamana kadar ucretsiz


SIRADAKİ HABER