EGM Polis Özel Harekat (PÖH) Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacak mı? Alımlar yapılacaksa ne zaman PÖH alımları yapılacak?

EGM Polis Özel Harekat (PÖH) Alımları Ne Zaman Yapılacak?
Kanun Hükmünde Kararnamelerin çıkması ile geçtiğimiz sene POMEM 18. dönem ve 19. dönem polis alımları yapıldı. 18. dönem alımları tamamen bitmişte olsa 19. dönem PÖH alımlarında adaylar fiziki yeterlilik sınavlarını bitirdi ancak mülakat tarihleri henüz belli değil.

Bu sene yine yüz binlerce adaylar Polis Özel Harekat olmak istiyor. Peki Polis Özel Harekat alımları ne zaman yapılacak? Alımların yapılmasına ilişkin her hangi bir tarih veya açıklama var mı?

PÖH Alımları Ne Zaman Yapılır?

Yüz binlerce aday Polis Özel Harekat olmak istiyor ve bu sene yine PÖH alımlarının yapılması bekleniyor. Ancak Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı PÖH alımlarına anayasa mahkemesinin sonucuna göre tekrar getirilebilir. Askerlik şartının yine olmaması ve mezunuyetin lise düzeyinde kalması bekleniyor.

Kimler Başvuru Yapabilir

Polis Özel Harekat alımlarında adayların sahip olması gerektiği nitelikler nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Sicili temiz olmak
Boy - kilo orantılı olmak
Yüzünde ya da vücudunda her hangi bir engeli olmamak

En az lise mezunu olmak (Lisans seviyesine çekilebilir - değişebilir)
KPSS şartı olup olmayacağı henüz belli değil (değişebilir)
Yaş şartı 25 ila 28 düzeyinde olacak (değişebilir)

Yukarıda PÖH alımlarına ilişkin nitelikler hakkında bilgi verilmiştir. Yaş şartı, mezuniyet şartı ve KPSS şartında değişiklikler yapılabileceğinden bu konu da henüz net bir detay yok. Alımlar olduğu zaman sizleri bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tugay
Tugay - 5 yıl Önce

Kimisi kpss liseden kimisi önlisans kimisi lisans dan giriyor bu sporu geçenlerin hepsi karışık şekil de böyle eğer kpssle alım olursa saçma olu kpss girmeyen insnalar da var bu bu kadar basitmi ya en başda karar vermeleri gerekiyordu buna o kadar insan para yatırdı sporu geçt spor yaptıkları yere gittiker masraf yaptılar ve hadi bunları geçtim o kadar insanı kppsiz alacam diye heveslendirip şimdi onlrın hsyalleriyle oynamak kötü bişe ben kpss olacağını düşünmüyorum 1 kereye masus yapacklar

enes
enes - 5 yıl Önce

lise mezunları alınsın