EGM Lise Mezunu Polis Alımı PMYO Ne Zaman Yapılacak? Tarih Belli Oldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO alımları ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

EGM Lise Mezunu Polis Alımı PMYO Ne Zaman Yapılacak? Tarih Belli Oldu Mu?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaç duyduğu polis sayısına göre her sene Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile öğrenci alımlar gerçekleştirmektedir. Peki 2018 yılında lise mezunu PMYO polis alımı ne zaman yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü her sene lise, ön lisans ve lisans mezuniyet düzeylerinden polis alımları gerçekleştirmektedir. Bu sene lise mezunu Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO öğrenci alımları ne zaman yapılacak tarih duyuruldu mu? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere iletiyoruz.

LİSE POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu PMYO polis alımlarını genel olarak YGS sınavının tarihine göre ayarlamaktaydı. Ancak bu sene üniversite sınavı olan YKS Haziran ayında yapılacak. Şu ana kadar da Emniyet Genel Müdürlüğünden lise mezunu polis alımına ilişkin her hangi bir duyuru yayımlanmadı. İşin Olsa ekip arkadaşlarımızın yorumlarına göre lise mezunu polis alımlarının yaz aylarında YKS sonuçları açıklandıktan sonra yapılacağı ön görülmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile lise mezunu Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO polis alımına ilişkin her hangi bir duyuru gelirse sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz. Bizler sosyal medya ve mobil uygulamamızdan takip ediniz.

Memur İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İŞİN OLSA - ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 21:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Polisolmakistiyorum.
Polisolmakistiyorum. - 5 yıl Önce

Pmyo baraj puanı düşsün lütfen

Kral
Kral - 5 yıl Önce

Sen isimden kaybetmisindir.:-)

Angelpolice
Angelpolice @Kral - 5 yıl Önce

Ben kadınım kardeşim. Ve yazdiğin şey hiç hoş değil. Burda ciddi bir şey söylüyoruz hayallerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.kendinda dalga geçicek başka insan bul bana sökmez ablası.

Ali ozan
Ali ozan - 5 yıl Önce

Ben yoruldum arttik beyler simdiden gecmis olsun size bize umut yok kafalarina göre ben de umut bekledim o umudu kursagimizda bırakmayı başardılar bravo EGM bravo devlet bir meslek inancimiz vardı onuda kapatti niz daha ben ne diyeyim size

Angelpolice
Angelpolice @Ali ozan - 5 yıl Önce

Bence vazgeçme hayallerinden. Bak ben kadınım ve sadece ama sadece 300 kadın alınacak ve ben hâla umut ediyorum. Ha olmazsa da depresyona filan girerim. Çünkü ben kendimi bu meslekten başka meslekte mutlu hayal edemiyorum :/

Angelpolice
Angelpolice - 5 yıl Önce

Allah aşkına ya sınav hem kolay olsun hem de pmyo baraj puanı 250 filan olsun. Bu ikinci girişim olacak sinava. Çok istiyorum polis olmayı Rabbim nasip eder inşAllah.

Adsız kral
Adsız kral - 5 yıl Önce

Benimde yaşsınırı geldi 25 yaş son hakkım girdim girdim dahada giremem artık biraZ kolaylaşsın sınav

Polis
Polis - 5 yıl Önce

Angelpolice hanımefendi üniversite bitirip te polis olabilirsiniz şansınız daha çok, depresyona falan girmyin zaten alım çok az.

Türk
Türk - 5 yıl Önce

Polis olmak için hangi sınavlara girmemiz gerekiyor arkadaslar

Osman
Osman - 5 yıl Önce

Arkadaşlar hangi sınavlara girmemiz gerekiyor