EGM 14 Bin 700 Polis Alımı Yapacak! (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak üzere 14 bin 700 polis alımı yapacak. Peki polis alımına ilişkin detaylar nedir?

EGM 14 Bin 700 Polis Alımı Yapacak! (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene açık olduğunu öğrendiği kadrolar için polis alımları gerçekleştirmekte ve ilanları Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden duyurmaktadır. Buna göre bu sene de yüklü bir alım yapılıyor.

Geçtiğimiz 22. dönem POMEM için 10 bin kişilik polis alımı yapıldı ve bu alım hariç olmak üzere 2018 yılında yeni 14 bin 700 polis alımının daha yapılacağı öğrenildi. Alımların lise, ön lisans ve lisans mezuniyet düzeyinden yapılması bekleniyor. Peki alımlara ilişkin detaylar nedir?

14 BİN 700 POLİS ALIMI DETAYLARI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 14 bin 700 polis alımı yapacak. Bu alımlar lise, ön lisans ve lisans düzeyinde yapılacaktır. Peki detaylar nedir? Buna göre Haziran ayı içerisinde 2 bin 200 komiser yardımcısı alımının yapılması ön görülüyor bu alım Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM kapsamında yapılacaktır. 10 bin kişilik polis alımının Eylül ayı içerisinde yapılması ön görülmekte olup bu alımların Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılacağı biliniyor.

Yine 2 bin 500 lise mezunu polis alımı yapılacak ve bu alımlarında üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasından bir süre sonra yapılması beklenmekte olup bu alımlar Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO kapsamında yapılacaktır. Tüm polis alımı ilanlarını İşin Olsa ekibi olarak takip ediyoruz ilanlar yayımlandığında haberdar olmak için lütfen www.isinolsa.com ekibimizi takip etmeye devam ediniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Demir öz
Demir öz - 1 yıl Önce

10 bin pomem alımının temmuz ayında ilanı çıkacak denildi Süleyman Soylunun açıklaması

ali
ali - 1 yıl Önce

bu sefer lütfen kpss önlisans puanını 60 yapın daha önceki her iki alımda da mağdur olduk bu alıma başvurmak istiyoruz lütfen sesimizi duyun sayın yetkililer

Can
Can - 1 yıl Önce

Bütün vasıflar fazlasiyla var ama 30 yas son diyo o zaman 45 inden sonra polis tutmucaksin emniyette yas bu kadar önemliyse

şule
şule - 1 yıl Önce

lisans yaşını 35 olsun bakana sesleniyorun duyarlı olun biraz bizler ne yapacagız sizler ekmek elden su gölden

Hk
Hk - 1 yıl Önce

Paem haziranda mı olur sallama haber yapmayın uygulamayı siliyorum artik yeter yaa hep uydurma haber hani resmi açıklama ayıp

Burak dere
Burak dere - 1 yıl Önce

Şu kpss yi kaldirin ey hükümet sözlü sınav yapın sözlü sözlü yapın ki fetocular sızmasın

misafir
misafir - 1 yıl Önce

sozlu sınav yapiliyor zaten odaha zor mulakattatakılıyorsun

Elizabeth eliz
Elizabeth eliz - 1 yıl Önce

Şu yaşı 28 yapmalılar