Düğün Salonlarının Ne Zaman Açılacak Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı!

Yaz ayı gelmesi ile birlikte merak edilen konulardan bir tanesi de cafeler, düğün salonları ve toplu yaşam alanları ne zaman açılacak. Normalleşme adımları kapsamında atılacak adımlar ile ilgili yeni gelişmeler haberde.

Düğün Salonlarının Ne Zaman Açılacak Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı!

26 Mayıs 2020 tarihi 24:00 saat itibarıyla 81 il genelinde Ramazan Bayram boyunca uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı sona erdi. Hafta sonu sokağa çıkmak istemesi olup olmayacağı perşembe günkü yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında Başkan Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşması ile açıklaması bekleniyor. Türkiye genelinde 15 ilde devam eden şehirler arası giriş çıkış kısıtlaması da geçtiğimiz hafta itibariyle 15 gün süreyle uzatılmıştı. Ayrıca yeni normalleşme süreci kapsamında alınacak bazı tedbir ve kararların Perşembe günü kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. Yeni yaşanan bir gelişmeye göre Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Profesör Dr. Özkan televizyon programında düğün salonları ne zaman açıklanacağını açıkladı. CNN Türk televziyonu, Akıl Çemberi programına katılan Prof. Dr. Seçil Özkan evlenecek çiftlere müjdeyi verdi.

AÇIKLAMA GELDİ!

Düğün salonları ne zaman açılacak? Televizyon sunucusu Başak Şengül'ün sorduğu düğün sezonu ne zaman açacak sorusuna yanıt Bilim Kurulu Üyesi Seçil Özkan'dan geldi. Yapılan açıklamada;  “Normalleşme takvimi kapsamında 8. haftası yani 11 temmuz'dan sonra bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir, bundan sonra da maske hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı! Ancak bu söylenen hepsi rakamlara bağlı” dedi.  Buna göre yapılan açıklama Bayramı'nda düğün salonları için 11 Temmuz sonrasına işaret edildi. Fakat Türkiye'ye günlük koronavirüs tablosunda açıklanan rakamlara bağlı olarak bu rakam bu tarih daha ileri yada daha geri bir tarihi güncellenebilir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 01:39
YORUM EKLE