Doğa Koleji Krizine Yönelik Bakan Selçuk Açıklama Yaptı

Uzun süre gündemde yer alan Doğa Kolejindeki gelişmeler hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklamalar geldi. Açıklamalarla ilgili detaylar haberimizdedir.

Doğa Koleji Krizine Yönelik Bakan Selçuk Açıklama Yaptı

Eğitimde yaşanılan son krizlerden biri olan Doğa Koleji için resmi açıklama Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Bakan Selçuk, Doğa Kolejindeki ekonomi büyüklük nedeni ile satış ve devir işlemlerinde sürecin uzadığını dile getirirken Herhangi bir kamu kaynağı ile özel bir sistemi kurtarmak gibi bir planın olmadığını fakat satış ile devirdeki işlemleri yakinen takip ettiğini özellikle belirtti. Doğa Koleji öğrencilerinin ne olacağı yönündeki tedirginlik konusuna da açıklık getirenBakan Selçuk, kolej öğrencilerinin resmi okullara yerleştirileceğine yönelik planlarının hazır olduğunu dile getirdi. Bakan Selçuk’a yönlendirilen Doğa Koleji’nin İstanbul Teknik Üniversitesi vakfınca satın alınacağı iddiası için açıklaması, bu iddia bilgisinin nerden alındı ise orada teyit edilmesi gerektiğine yönelikti. Bu konuya dair herhangi bir açıklama yapmak zorunda olduğunu belirten Bakan Ziya Selçuk, yapılan Doğa Koleji eylemine dair açıklamada çocukların eyleme dahil edilmesini doğru bulmadığını ifade ederken, satış sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanmasını temenni etti.

Yönetimin Suskunluğu Velileri İsyan Ettirdi

Geçtiğimiz haftalarda başlayan Doğa Koleji krizi ile 80 bin civarında öğrenci, yönetimdeki aksaklıklar ve borcalar nedeni ile öğretmen maaşlarını ödememesi sonucu eğitimlerinde aksaklık yaşıyor. Durumla ilgili hiçbir açıklamada bulunmayan Doğa Koleji yönetimi, ilk olarak öğretmenlerinden eylem görürken, derse girmeyen öğretmenler nedeni ile de velilerin tepkisi ile karşı karşıya kaldı. Kolej yönetimin suskunluğu ise öfkeyi alevlendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ele alınan konu için en sağlıklı çözüm için planlar geliştirildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 16:29
YORUM EKLE