Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Sayısı Duyuruldu

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam personeli duyurdu. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde toplam kaç personel çalışıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Sayısı Duyuruldu
Diyanet İşleri Başkanlığına her sene binlerce personel alımı yapılmaktadır. Bünyelerinde toplam kaç personelin istihdam ettiği büyük merak konusu iken sonunda Diyanet İşleri Başkanlığının bünyelerinde toplam kaç personelin istihdam ettiği duyuruldu. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde toplam kaç personel çalışıyor.

Yayımlanan bildiriye göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan personel sayısı ve kadroları detaylı olarak duyurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde toplam kaç personel çalışıyor.

117 Bin 378 Personel

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan 2017 yılı performans programına göre kendi bünyelerinde toplam 117 bin 378 personel istihdam etmektedir. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam eden 117 bin 378 personel hangi kadrolarda çalışıyor.

71 Bin 362 - İmam-Hatip ünvanı
19 Bin 721 - Kur'an Kursu Öğreticisi
11 Bin 908 - Müezzin
3 Bin 51 - Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

Yukarıda Diyanet İşleri Başkanlığının hangi pozisyonlarda toplam kaç personelin istihdam ettiği detaylı olarak belirtilmiştir.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU MÜFTÜLÜKLERDE

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam ede 117 bin 378 personelin büyük çoğunluğu müftülüklerde çalışıyor. Buna göre müftülüklerde 115 bin 218 personel çalışırken, eğitim merkezlerinde 988 ve yurtdışı teşkilatında ise 55 personel çalışıyor. Kısaca Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yukarıda belirtilen pozisyonlar ve çalışma alanları olarak toplam 117 bin 378 personel istihdam etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 4 yıl Önce

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 117 bin 378 personel çalışıyormuş.Bir dindar kişi olarak vayyyy be diyorum.Bu adamlar ne üretiyorlar.Hiççç.Bu insanlar milletimizin üzerine yüktür..

hasan
hasan - 3 yıl Önce

benim yazacağım yorum suç teşkil edecek ama benim suçum değil bu