Danıştay Ayasofya Kararını Açıkladı! Ne Zaman İbadete Açılacak?

Milyonların merakla beklediği karar az önce Danıştay tarafından açıklandı. Ayasofya cami olarak ne zaman kullanılacak? İşte Danıştay kararı.

Danıştay Ayasofya Kararını Açıkladı! Ne Zaman İbadete Açılacak?

Tüm Türkiye'nin hatta Dünyanın beklediği karar az önce açıklandı. Milyonlarca kişinin merakla beklediği Ayasofya cami olacak mı karaır hakkında açıklama geldi. Danıştayda gerçekleştirilen görüşme kararı sonrası iptal kararı çıktı. Yani Ayasofyanın Müze olması iptal edildi.

DANIŞTAY KARARI:

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.

AYASOFYA İBADETE NE ZAMAN AÇILACAK?

Ayasofyanın kararı sonrası tüm Türkiye Ayasofya müzesinin ne zaman ibade açılacağı konusunu merak etti. Söz konusu olan Danıştay Kararı 30 gün içerisinde iki yöntemdem biri uygulanacak. Takdir her iki formülde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olacak. 

İlgili iki yöntem de Cumhurbaşkanı Erdoğana bağlı olacak. Ya Erdoğan Ayasofyayla ilgili kararname çıkartçacak yada Cumhurbaşkanı Danıştay kararını direk olarak VGM ( Vakıflar Genel Müdürüğüne ) yöneltecek.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİN

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 16:24

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE