Cumhurbaşkanı Erdoğan' dan Sağlıkçılara Müjdeli Haber!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında sağlıkçılara müjdeli haber vererek; sağlık çalışanlarının sosyal haklarını ve çalışma imkanlarını en yüksek düzeye çıkarmak için çaba sarfettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan' dan Sağlıkçılara Müjdeli Haber!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı konuşmasında, sağlıkçıların çalışma hakları ve sosyal imkanlarının iyileştirilmesi, yedi gün yirmi dört saat boyunca hizmet veren sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması, sosyal statüsünün iyileştirilmesi noktasında çalışmaların sağlandığını ifade etti. Açıklamasında " Vatandaşlarımızın huzuru ve sağlığı için çaba gösterirken, bunu sağlayacak sağlık çalışanlarımızın da hakkını, hukukunu gözetmeye azami ölçüde hassasiyet gösteriyoruz. Sağlık çalışanlarımızın, yüce mesleklerini icra ederken güvenliklerini sağlamak başta olmak üzere hak ettikleri saygınlığa paralel olarak çalışma ve sosyal şartlarını da zirveye çıkarmak için çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ya da fiili hiçbir saldırıyı kabul etmiyor ve bu suçu işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmaları için gerekli yasal düzenlemeleri yapmaktan geri durmuyoruz. Başta sevdiklerimizin hayatları olmak üzere kendi canımızı da emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarına saldıranların, onları incitenlerin aslında doğrudan sevdiklerinin ve kendi canlarını hiçe saydıklarını unutmamaları gerekir. " şeklinde konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TEPKİ

Sağlık çalışanlarının zaman zaman çeşitli kişiler tarafından şiddete maruz kalmaları, görev yapan sağlık çalışanlarının görevi başında yaşamlarını kaybetmeleri ve kendini bilmez kişiler tarafından zarara uğratılmaları konusunda aksiyonların alınarak, en ivedi cezaların bu kişilere uygulanmasına yönelik büyük çaba sarfedildiğini aktararan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bu düşüncelerle şiddet mağduru olan, yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere insanlığın ve Türkiye’nin sağlıklı geleceği için çalışarak, çaba gösteren yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını şükranla yad ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Adeta mesleklerin en yücesini, kıymetlisini icra eden, günün 24 saati kesintisiz verilen sağlık hizmetlerinde emeği, katkısı olan sağlık çalışanlarına başarılar diliyor, 14 Mart Tıp Bayramlarını tebrik ediyorum. " ifadelerine yer verdi...

TÜM SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI VE HABERLERİ İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYIN

ANDROİD> TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
,,,,
,,,, - 4 yıl Önce

tis 2019 neden olmuyor 4d işçileri için neyi bekliyorsunuz