Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Askerlik İçin Çok Önemli Açıklama Yaptı!

Bedelli askerlik nasıl çıkartılacak? Bedelli askerlik yaş ve ücret şartları ne olacak? Onbinlerce bedelli askerliği bekleyen aday yapılacak açıklamayı bekliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Askerlik İçin Çok Önemli Açıklama Yaptı!

Bedelli askerlik çalışmalarında son gelişmeler neler? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bedelli askerlik bekleyenleri ilgilendiren çok önemli bir açıklama yaptı. 

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

24 Haziran seçimlerinden önce gündeme gelen ve ne zaman çıkartılacağı hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Bedeli askerlik için yaşanan gelişmeleri aktarıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesi dönüşünce gazetecilerin  sorularına cevaplandırdı. Bedelli askerlik için sorulan sorulara da cevap veren Erdoğan, bedelli askerlik yeni yasama döneminde gündeme gelebileceğini belirtti. Buna göre 1 Ekim tarihinde TBMM'de gündeme gelmesi bekleniyor.  Ayrıca bu tarihten önce de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkartılabileceğini aktardı. Yaş ve ücret şartları için ise Milli Savunma Bakanlığı bir çalışma yapacağı belirtildi. Bedelli ücretinin makul bir fiyatta olacağı geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Grup başkanvekili tarafından açıklanmıştı. Şartları taşıyan adayların başvuruda ödeyeceği ücretin ne kadar olacağı henüz netlik kazanmadı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa dereli
Mustafa dereli - 4 yıl Önce

Bedelli ile birlikte mevcut askerlik süresinin düşmesi gibi bir söz konu olabilirmi acaba ?