Cumhurbaşkanı Duyurdu! Millet Kıraathaneleri Kurulacak Peki Millet Kıraathanesi Nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay mitinginde yaptığı açıklamasında millet kıraathanelerinin kurulacağını duyurdu. Peki miller kıraathaneleri nedir?

Cumhurbaşkanı Duyurdu! Millet Kıraathaneleri Kurulacak Peki Millet Kıraathanesi Nedir?

24 Haziran erken seçim öncesi tüm Cumhurbaşkanı adayları, siyasi parti liderleri ve milletvekilleri Türkiye geneli seçim çalışmalarına başladı. Son günlerde sıklıkla gündeme gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim çalışmaları kamuoyuna geniş yankılar uyandırmaya devam ederken bugün Cumhurbaşkanı Hatay'a gelerek burada miting düzenledi.

Hatay'da konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 16 yılda 27.5 katrilyonluk yatırımın Hatay ili için yapıldığını 7 bin 215 yeni derslik kazandırıldığını ve şu an 25 bin kapasiteli stadyumun da yapıldığını vurgulayarak laflar ile değil icraatlar ile geldiklerini belirterek. Millet kıraathanelerinin kurulacağını vurguladı. Peki miller kıraathanesi nedir? Ne işe yarar?

MİLLET KIRAATHANESİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay mitinginde millet kıraathaneleri kurulacak sözünün ardından çok sayıda kişi millet kıraathanesinin ne olduğunu aramaya başladı. Peki millet kıraathanesi nedir? Buna göre bu kıraathaneler alışkın olunan okey, iskambil oynanılan kahve tarzı değil kütüphane tarzında olacak. Yaş sınırı olmadan herkesin girebileceği bu kıraathaneler de her taraf kitaplar ile donatılacak, millet kıraathanelerine gelen kişiler içeride çay, kahve, kekini alabilecek. Tabi millet kıraathanelerinin ne zaman kurulacağı, ne zamana kadar yaygınlaştırılacağı bilinmiyor ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kütüphanelerin yaygınlaştırılacağını duyurmuştu. Millet kıraathaneleri ile kütüphaneler yaygınlaştırılmış olunacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur FİDAN
Onur FİDAN - 4 yıl Önce

ALIMLARI HANGİ KURULUŞ GERCEKLESTIRIYOR

Raşit
Raşit - 4 yıl Önce

Gayet güzel bir proje olmuş,okumaya teşvik edici ve yönlendirici. Güzel proje

Mustafa EROĞLU
Mustafa EROĞLU - 4 yıl Önce

İşçi alımları neye göre ne vasıfta olacak ne zaman aciklanacak

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Bu iş için insanlar nasıl bilgilendirilecek ve nasıl ve ne zaman elaman alan mi olacak nasıl açıklanacak işkur aracılığıyla mi olacak

Bayram tümay
Bayram tümay - 4 yıl Önce

Nasıl başvuracağız bu işe çok ihtiyacım var
Hangi kurum alacak
Nasıl bilgileleneceğiz

Sedat
Sedat - 4 yıl Önce

iş başvurusu yapmak istiyorum

İsa yakut
İsa yakut - 4 yıl Önce

Proje güzel ve diğer kahvelere örnek açısından son derece önemli lakin burada muhakak iyi bir istihdam edilmek üzre vatandaslar fayda görecek bu fayda görecekler yandaşmı olucak yoksa zülümden torpilden vicdansızlıktan uzak fakir fukaramı faydalanacaktır.