CHP'nin Seçim Beyannamesi Açıkladı! Asgari Ücret, Memur Atamaları, Tüm Yapılacaklar

Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin seçim beyannamesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kamuoyuna duyuruldu. İşte asgari ücret, memur atamaları, yapılacaklar hakkında tüm detaylar.

CHP'nin Seçim Beyannamesi Açıkladı! Asgari Ücret, Memur Atamaları, Tüm Yapılacaklar

24 Haziran tarihinde yapılacak olan erken seçim öncesi partiler seçim beyannamelerini kamuoyuna duyurmaya devam etmekte olup bugün Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim beyannamelerini kamuoyuna duyurdu. İşte CHP'nin yapacakları hakkında tüm detaylar.

CHP SEÇİM BEYANNEMESİ

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklama da asgari ücret bin 500 TL olacak, en düşük emekli maaşı bin 500 TL olacak, bir yıl içerisinde 80 bin civarı okullarda görev yapacak güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı yapılacak, 5 sene içerisinde kamuya 50 bin engelli memur ataması yapılacak, 40 bin ziraat mühendisi, veteriner ve tekniker istihdamını 3 yıl içinde yapılacak, 1 milyon işsiz vatandaş için kurslar hazırlanacak bu kurslar 9 - 12 ay sürecek ve kursa katılan işsizlere asgari ücret maaş verilecek, kamuya 250 bin sağlık personeli ataması yapılacak, bir sene içerisinde atama bekleyen 180 bin öğretmenin ataması yapılacak, her mahalleye kreş açılacak, 5 sene içerisinde 2 milyon istihdam yaratılacak, kapsam dışı 500 bin taşeron işçiye kadro verilecek, 45 bin aile danışmanı ve 3 sene içerisinde her 500 haneye bir aile danışmanı yetecek kadar personel alımı yapılacak. Okullar tam gün olacak, fırsat eşitliği sağlanacak, okullarda ücretsiz öğle yemeği verilecek, ailelere okula giden öğrenciler için yıllık bin 200 TL yardım verilecek, KYK öğrenim kredisi faizleri sıfırlanacak, yurtsuz üniversite kalmayacak, yurtlar tek kişilik olacak, girişimcilere kaynak ve imkan sağlanacak vb. gibi çalışmaların yapılacağı belirtilmiş olup yine ekonomi, kalkınma, sağlık, projeler, adalet, eğitim, toplumsal barış gibi alanlarda da önemli açıklamalar yapılmış olup detayları adaylar aşağıdaki linki takip ederek detayları öğrenebilir.

Tüm Seçim Bildirisi: https://goo.gl/79qhj4

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 20:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ELİf dindar
ELİf dindar - 4 yıl Önce

Asgari ücreti azaltma faaliyeti mi

mustafa yıldız
mustafa yıldız - 4 yıl Önce

asgari ücret nasıl 1500 lira oluyor ya ulan zaten 1600 küsür lira !!

Soner tekler
Soner tekler @mustafa yıldız - 4 yıl Önce

Kardesim bu siteye artik inanmamaya basladim cunku beyanname kitapcik seklinde chp standlarinda var 2200 tl yaziyor

deny
deny - 4 yıl Önce

Kitlere kadro bunda da yok o zaman buna da oy yok

hakan baysal
hakan baysal - 4 yıl Önce

asgari ücretin düşürülmesi okadar önemli değil fakat bu söylediklerini yapabilecekmi ?

Metince
Metince - 4 yıl Önce

Ahh kemall ahh yedin bitirdin beni evladım:) bunların arasında sadece yapabileceğin asgari ücreti düşürmektir.

HAKAN ARI
HAKAN ARI - 4 yıl Önce

Asgari ücret 2200 olacakti hani herkes uc kagat olmus

Soner tekler
Soner tekler - 4 yıl Önce

Neden chp beyannamesinin tam metnini vermiyorsunuz Birde asgari ucret konusunu 2200 tl yi veren chp yi bu sitedr 1500 tl olarak gosterip halki yaniltiyorsunuz

Pentagram Yildizi
Pentagram Yildizi - 4 yıl Önce

Tarafınızı çok güzel belli etmişiniz