Canan Karatay'dan Lahmacun Açıklaması geldi!

Canan Karatay'dan lahmacun fotoğrafına açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde lahmacun yerken çekilen fotoğrafının alay konusu olması üzerine Canan Karatay'dan açıklama geldi.

Canan Karatay'dan Lahmacun Açıklaması geldi!

Canan Karatay'dan lahmacun fotoğrafına açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde lahmacun yerken çekilen fotoğrafının alay konusu olması üzerine Canan Karatay'dan açıklama geldi.

Her fırsatta "ekmekten uzak durun" önerisiyle tartışılan Prof. Dr. Canan Karatay'ın, lahmacun yerken çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada çokça konuşulmuştu. Karatay, o fotoğraf için Hürriyet'ten Ayşe Arman'a konuştu, "Çıkan haber ile karizmayı çizdiren ben değilim, çizdirenler yıllardır söylediklerimi okumayıp ahkâm kesenler. Lahmacun bizim yerel yemeklerimizden biridir ve çok sağlıklıdır" dedi.


O fotoğrafı görünce ben de gülümsedim. Canan Karatay bir lahmacunu löpürtediyordu! Afiyetle bir lahmacunu midesinde imha ediyordu. Yani etmeye hazırlanıyordu. Biz o fotoğrafta sadece onun gözündeki şeytani parıltıyı gördük. Güldüğüm buydu işte. Sağlıklı bir insanın yemeğe iştahlı bakışı... Ama defalarca onunla röportaj yapmış ve kitaplarını hatmetmiş biri olarak, lahmacunun onun sağlıklı besinler listesinde olduğunu biliyordum. O yüzden, "Aaaaa ekmek yiyor" diye şaşırmadım. Ama Karatay diyetiyle lahmacunu bağdaştıramayacak insanlar olduğunu tahmin ettim. Onlardan biri de Ahmet Hakan’dı, evvelsi gün bu konuda eğlenceli bir yazı yazdı. Ben de Canan Hoca’yı arayıp, makineli tüfek gibi sormaya başladım...


-Aşk olsun, ben unlu mamul değil, lahmacun yedim! En sağlıklı yiyecektir. Bunu da yıllardır söylemekten dilimde tüy bitti. Hem sağlıklı yağı hem sağlıklı karbonhidratı hem de sağlıklı proteini bir arada bulunduran sağlıklı bir yiyecektir. Ama Ahmet Hakan’a ve bunu anlamak istemeyenlere anlatamamışım. Valla üzülüyorum... Ama boş verin, kimin ne dediği önemli değil, siz yine de lahmacun yemeye devam edin! Yeter ki sağlıklı üretilsin...

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 09:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE