Çalışmayan Kadın Devletten Maaş Alabilecek

Devlet tarafından düzenlenen kadınlara yönelik proje kapsamında çalışmayan kadınlarda maaş alabilecek. Birçok ev hanımını ilgilendiren haberimizin detayları sayfamızda...

Çalışmayan Kadın Devletten Maaş Alabilecek

Kadınları topluma kazandırmaya yönelik birçok farklı çalışma yapan devlet yeni teşvikler ile kadınlara maaş vermeyi amaçlamaktadır. Bu kez hayatını evine ve çocuklarına adayan anneleri sevindirecek bir gelişme yaşandı. İŞKUR üzerinden devlet destekli sağlanan istihdam ile anneler maaş alabilecekler. Çocuk sahibi olan kadınlar, iş yaşantılarından mecburen taviz vermektedir. Yaşanan bu durumda birçok kadının iş hayatında geri kalmasına ve mesleklerinden uzaklaşmasını sağlıyor. Bu durumun önüne geçilmesi için İŞKUR tarafından düzenlenen Eğitim Programları ile çocukları ile birlikte giderek para kazanabilecekler. 

Günlük 78 Lira Para Kazanma Fırsatı

Çalışma fırsatı bulmayan ya da iş arayıp da işssizlikten evinde oturup çocuklarına bakan annelere İŞKUR tarafından düzenli olarak gidilebilecek bir eğitim programı geliştirildi. İşbaşı Eğitim Programları ile birlikte çocuklarını alıp eğitim almaya gidecek olan her kadın için devlet günlük olarak 77 lira 70 kuruş ödeme yapacak. Eğitim alıp yeni bir iş öğrenecek olan kadınlar için bu program aylık olarak 26 gün üzerinden sağlanıyor. Sağlanan bu programın toplam tutarı ise 2 bin 20 lira olarak hesaplanmaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 22:39
YORUM EKLE