Bugün Başlıyor! Kasım ve Aralık Ayı İçin Kısıtlamalar ve Sokağa Çıkma Yasağı!

Ülkemizi etkisi altına almış olan Koronavirüs kısıtlamaları ve tedbirleri kapsamında Bu ay ve gelecek ay kısıtlanan A'dan Z'ye her şey haberimizde.

Bugün Başlıyor! Kasım ve Aralık Ayı İçin Kısıtlamalar ve Sokağa Çıkma Yasağı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kısıtlamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı ve geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Kısıtlamalar Bugün başlıyor. Sabat saat 10:00 ile akşam 20:00 aralığında uygulanacak kısıtlamalar için tüm detaylar İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu. Geçtiğimiz aylarda olduğu gibi 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için dışarıya çıkmalarda saat kısıtlamalarıda geldi. 

TÜM YASAKLAR BUGÜN BAŞLIYOR!

Sokağa Çıkma yasağı için süreç 20 kasım 2020 tarihi yani Bugün saat 20:00 itibari ile başlayacak. Saat 20:00'dan sonra Türkiyede hayat neredeyse duracak. Söz konusu kısıtlamalar 20 Kasım 2020 tarihi ile başlayıp Aralık ayına kadar devam edecektir. 

KISITLAMALARA UYMASI GEREKEN İŞYERLERİ:

 Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10:00 ile 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­ al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ:

Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

HAFTA SONLARI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI:

eni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 

Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir.

A'DAN Z'YE TÜM KISITLAMALAR VE İSTİSNA OLACAK KİŞİLER VE İŞYERLERİ BURADA

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARINI İNDİRİNİZ.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

YORUM EKLE