Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 16 Bin Personele İstihdam Sağlayacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Organize Sanayi Bölgeleri için 16 bin personele istihdam fırsatı sağlayacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 16 Bin Personele İstihdam Sağlayacak
Türkiye sanayi anlamda yapılan gelişmeler ile ilerlemeye devam ediyor. Özellikle büyük şehirlerde bulunan sanayi bölgeler aracılığı ile on binlerce kişiye istihdam fırsatı verilmektedir. Sanayinin gelişmesi için küçük şehirlerde de yapılan projeler büyümeye başladı. Kısa zaman içerisinde Türkiye'nin gelişmiş bir sanayi ülkesi olması için çalışmalar yapılmakta ve bu gelişmeler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından dikkat ile takip edilmektedir. Adana ve Kocaeli'nde yeni yapılan Organize Sanayi Bölgelerine toplam 16 bin personelin alınması beklenmektedir.

Faruk Özlü Müjdeli Haberi Verdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamasında müjdeli haberi verdi. Adana ve Kocaeli'nde yapılan Organize Sanayi Bölgeleri sayesinde 16 bin personele istihdam kapısı açılacak. Bu bölgeler aracılığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 5 bin kişiye, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi için 4 Bin kişiye ve Dilovası Islah Organize Sanayi Bölgesi için ise 7 bin kişiye istihdam fırsatı sağlanacak. Yani bölgelerin açılması ike to0plam 16 bin kişiye iş imkanı tanınacak. 

1 Milyon Kişiye İstihdam

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü hedef 2023 projelerini yenileyerek bu tarihe gelmeleri ile birlikte Organize Sanayi Bölgelerinin gelişmişlik oranının beklenenden daha fazla artacağını ve kısa zamanda 1 milyon kişiye istihdam sağlanacağını belirtti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
esra
esra - 4 yıl Önce

işyeri başvurusu burdan mı yapılır anlamıyorum birde iki yükseklisans bitirmiş kişiler var arasında hey gidi hey çok beklersiniz daha

Mucahde
Mucahde - 4 yıl Önce

Merhaba, lisans mezunuyum, 2 tane yüksek lisans bitirdim. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Uzman olarak çalışmak istiyorum.Yönetici iş tecrübem bulunuyor. Desteğinizi rica ederim.

ERCAN
ERCAN - 4 yıl Önce

KESİM VE MAKİNE USTASIYIM

Gökçen gulten
Gökçen gulten - 4 yıl Önce

Lise mezunuyum 3 okuyan çocuğum var masabasi iş istiyorum
Teşekkür ederim

Mucahde m
Mucahde m - 4 yıl Önce

Merhaba, lisans mezunuyum, 2 tane yüksek lisans bitirdim. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Uzman olarak çalışmak istiyorum.Yönetici iş tecrübem bulunuyor. Desteğinizi rica ederim.