Bekçi Görevleri Nelerdir! Bekçi Kıyafetleri Maaşı ve Tüm Detaylar

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine bekçi alımları devam ediyor. Peki bekçi görevleri nedir? Bekçi kıyafetleri nasıldır? Bekçi arması, maaşı ve bekçi hakkında tüm detaylar.

Bekçi Görevleri Nelerdir! Bekçi Kıyafetleri Maaşı ve Tüm Detaylar
Kamuya geri getirilen bekçi pozisyonu için personel alımları gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Bilindiği üzere bekçi kadrosu kamuda eskiden vardı ancak daha sonra yapılan yenilikler ile bekçi kadrosu kaldırıldı ve şimdi tekrar bekçi kadroları getirildi. Şu anda Türkiye geneli pek çok ilde bekçi personelleri bulunmaktadır. Peki kamuya alınan bekçi personellerinin görevleri nedir? Bekçilerin kıyafeti var mı? Bekçi pozisyonu hakkında tüm detaylar.

BEKÇİLER HANGİ KURUMA BAĞLIDIR

Kamuya alınan bekçiler Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine bağlı olarak çalışmakta olup İçişleri Bakanlığı personeli olarak sayılmaktadırlar.

BEKÇİ GÖREVLERİ

Bekçi görevleri aslında polis görevi ile aynıdır. Sorumlulukları bulunmuş oldukları çarşı ve mahallenin güvenliğini sağlamak, halkın huzurunu engelleyici kişileri engellemek ve bölge halkının güvenliğini sağlamak gerekli tedbirler almaktır.

BEKÇİ KIYAFETİ VAR MI SİVİL Mİ

Bekçi personelleri hakkında pek çok sosyal medya sitesinde bekçilerin sivil olarak görev yaptığı belirtilmektedir. Ancak bekçi personellerinin kahverengi üniformaları bulunmakta olup kahverengi üniforma ile görev yapmaktadır. Bekçi arması ile polis armasına oldukça yakın ve rengi kahverengidir.

BEKÇİ MAAŞLARI

Bekçi maaşları genel olarak değişiklik gösterse de yeni giren bekçilerin maaşları 2 bin 750 lira civarındadır. Yine bu maaş görev süresi ve bekçinin görev yapmış olduğu ile göre de değişiklik göstermektedir.

BEKÇİ ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güvenlik
Güvenlik - 4 yıl Önce

her alımda bi şart koyuyosunuz burdada ikamet şartı var ya bırakın kimin nasibinde varsa o yesin

KADIR
KADIR - 4 yıl Önce

KIMLER BASVURA BILIYOR ALIMLARA

tekin
tekin @KADIR - 4 yıl Önce

askerliğini yapmış, 30 yaşından küçük, son 1 yıldır istanbulda ikamet edenler ve kamu haklarından mahkum olmayanlar

Halil
Halil - 4 yıl Önce

Tabiki şartlar olacak... yolgeçen hani degilki her önüne gelen başvursun...

adıl
adıl - 4 yıl Önce

yaş sınırı esnetılecekmı

tekin
tekin @adıl - 4 yıl Önce

ilk alımlarda olmadı ama ikinci alımlarda esnetilecek diye duyumlar var

Burak
Burak - 4 yıl Önce

Ikametgah mevzusu nedir Hak icin bir sürü istifa etmis uzman cavus var piyasada 30 yasindan gun almamis lutfen şu ikametgah mevzusu kalksin

suleyman
suleyman - 4 yıl Önce

Lütfen lütfen lütfen ikametgah şartını kaldirsinlar

Ahmet nalbantoğlu
Ahmet nalbantoğlu - 4 yıl Önce

Arkadaşlar ikamet şartı olmak.zorunda kimse bilmediği biyerde görev yapamaz bekciliktede yol gosterecek kidemliler olmadığı için ilk etapta ikamet şartı olmak zorunda

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Haziran geldi geçiyor nezaman yaygınlaşacak alımlar başvuru tarihi


SIRADAKİ HABER