Bedelli Askerlik Ücreti Arttırılacak ve 28 Gün Eğitim Kaldırılacak İddiası!

Bedelli askerlik için ardı ardına gelen açıklamaların ardından bedelli askerlik 28 gün eğitim ve ücret şartına dair yeni gelişmeler yaşanıyor. Sosyal medyada hızla gündem olan bedelli askerlik ücreti arttırılacak mı? 28 gün eğitim kaldırılacak mı?

Bedelli Askerlik Ücreti Arttırılacak ve 28 Gün Eğitim Kaldırılacak İddiası!

24 Haziran seçimleri öncesinde gündeme gelen ve gündemdeki yerini korumaya devam eden bedeli askerlik için ilk somut adımın atılmasının ardından bedelli askerlik şartlarının tartışılmasına devam ediyor. Bilindiği gibi ilk kez getirilen 28 gün temel eğitim için adaylar sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktalar.

28 GÜN EĞİTİM KALDIRILACAK MI?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de bedelli askerlikte 28 gün eğitime katılmadıklarını belirtti. Yeni bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken sosyal medya üzerinden hızla yayılan bedelli askerlik ücreti arttırılacak ve 28 gün eğitim tamamen kaldırılacak iddiası dolaşmakta.

Sosyal medyada atılan iddialar üzerine henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Buna karşın bedelli askerlik şartlarının gündemde tartışılması devam ediyor. Yeni bir gelişme olduğunda aktaracağız.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 10:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE