Bedelli Askerlik Ücreti Arttırılacak ve 28 Gün Eğitim Kaldırılacak İddiası!

Bedelli askerlik için ardı ardına gelen açıklamaların ardından bedelli askerlik 28 gün eğitim ve ücret şartına dair yeni gelişmeler yaşanıyor. Sosyal medyada hızla gündem olan bedelli askerlik ücreti arttırılacak mı? 28 gün eğitim kaldırılacak mı?

Bedelli Askerlik Ücreti Arttırılacak ve 28 Gün Eğitim Kaldırılacak İddiası!

24 Haziran seçimleri öncesinde gündeme gelen ve gündemdeki yerini korumaya devam eden bedeli askerlik için ilk somut adımın atılmasının ardından bedelli askerlik şartlarının tartışılmasına devam ediyor. Bilindiği gibi ilk kez getirilen 28 gün temel eğitim için adaylar sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktalar.

28 GÜN EĞİTİM KALDIRILACAK MI?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de bedelli askerlikte 28 gün eğitime katılmadıklarını belirtti. Yeni bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken sosyal medya üzerinden hızla yayılan bedelli askerlik ücreti arttırılacak ve 28 gün eğitim tamamen kaldırılacak iddiası dolaşmakta.

Sosyal medyada atılan iddialar üzerine henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Buna karşın bedelli askerlik şartlarının gündemde tartışılması devam ediyor. Yeni bir gelişme olduğunda aktaracağız.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER