Bedelli Askerlik Ayrıntıları Netleşti!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bedelli askerlik hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Mehmet Muş'un bedelli asklerlik ile ilgili yaptığı açıklamaların detaylarında neler vardı? Haberimizin devamında açıklıyoruz.

Bedelli Askerlik Ayrıntıları Netleşti!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bedelli askerliğe geçmiş dönemde yapılan başvuruların üzerinde bir başvuru olacağını belirtti. Buna ilaveten Mehmet Muş bedelli askerliğin amacının Türk Silahlı Kuvvetlerinin gelecekle ilgili vizyonunu, buna bağlı olarak da personel rejimini kalıcı şekilde düzenleyip, bir daha toplumun, bu tip beklenti oluşturacak bir yapıyla karşı karşıya kalmasını engellemek olduğunu da sözlerine ekledi. Peki Mehmet Muş'un açıklamalarının detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Bedelli askerlik hakkında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içinde başvuru yapılması gerektiğini ifade ederek bedelli askerlik düzenlemesinin yaklaşık 1 milyon 300 bin genci ilgilendirdiğini yaptığı açıklamada ifade etti. Mehmet Muş'un açıklamalarının devamı ise şu şekilde oldu: bedelli askerliğin kaç dönemde gerçekleştirileceğine ilişkin açıklamalarında konuyla ilgili usul ve esasları Milli Savunma Bakanlığının belirleyeceğini ifade etti. Mehmet Muş bedelli askerlikteki eğitim süresinin 21 gün olacağını bu kapsamda hem temel askerlik eğitimi verileceğini bunun yanında tarih, vatandaşlık bilgileri gibi teorik bilgilerin de verileceğini de sözlerine ekledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE